וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קריית המדע בהר החוצבים לביהמ"ש: "חברת Vyyo ארה"ב פועלת להברחת נכסיה של ואיו ישראל מנושיה"

אמיר הלמר

15.8.2001 / 14:22

הגישה תביעה על סך 10 מיליון שקל נגד החברות בגין הפרת ההסכם לשכירת משרדים בפרויקט רמות מאיר

חברת נכסי הר החוצבים בירושלים, העוסקת בייזום והקמת פרויקטים של בנייה לצרכים מסחריים, הגישה אתמול לבית המשפט המחוזי בירושלים תביעה נגד חברת ההיי-טק Vyyo והחברה הבת - ואיו ישראל על סך 10 מיליון שקל.

הר החוצבים טוענת - באמצעות עוה"ד ישראל לשם, עמוס גורן וישראל ציגנלאוב - כי ואיו הפרה את הסכם השכירות שנחתם בינהן לשכירת כ-8,600 מ"ר וכ-300 חניות בפרויקט רמות מאיר ועקב כך גרמה לנזקים כבדים לפרויקט.

עוד טוענת הר החוצבים בתביעה כי Vyyo ארה"ב פועלת להברחת נכסיה של החברה הבת שלה ואיו ישראל מנושיה, וזאת לאור הסכם השיעבוד שנחתם במאי בין החברה האם לחברה הבת. על פי ההסכם, ואיו ישראל משעבדת את כל נכסיה לחברה האם תמורת הלוואות שניתנו לה בעבר ויינתנו לה בעתיד.

הר החוצבים טוענת כי מטרתו של הסכם השיעבוד, שנערך סמוך לאחר שהקבוצה נקלעה לקשיים, ובשים לב שחלק משמעותי ביותר מהתחייבויותיה של הקבוצה נעשו על ידי ואיו ישראל, מעלה חשש כבד כי הכוונה מאחוריו היא ניסיון להברחת נכסיה של ואיו ישראל מנושיה.

הר החוצבים טוענת עוד כי ואיו ארה"ב עושה שימוש לרעה, ציני וחסר תום לב, במסך ההתאגדות שהקימה בינה לבין ואיו ישראל, לשם קיפוח נושיה של ואיו ישראל, ולפיכך על ביהמ"ש להרים את המסך בין ואיו ישראל ל-VYYO ולחייב את החברה האמריקאית בתשלום הפיצויים בגיו הפרת הסכם השכירות.

כזכור תביעת הר החוצבים הוגשה - באמצעות משרד עוה"ד פישר בכר חן - לאחר שבראשית יולי הגישה כנגדה ואיו המרצת פתיחה. ואיו עתרה לסעד הצהרתי לפיו היא רשאית לבטל את הסכם השכירות ואת התוספת לו וכן לסעד כספי להשבת בסך של 8.6 מיליון שקל שלטענתה הוצאו על ידה לקיום ההסכם.

ואיו טענה בתביעה כי שכרה את שטח המשרדים, אך בעקבות משבר מניות הטכנולוגיה שממנו נפגעה החברה היא החליטה כי לעת עתה לא לעבור לשטח ששכרה אלא להשכיר אותו בשכירות משנה. ואיו טענה כי נכסי הר חוצבים אינה מאפשרת לה להשכיר את השטח לשוכר משנה או לחלופין למצוא שוכר אחר במקומה.

בתביעה שהגישה הר החוצבים אתמול נטען כי משהודיעה ואיו ישראל להר חוצבים על הקשיים שנקלעה עליהם ועל רצונה להשתחרר מהתחייבויותיה החוזיות כלפי הר חוצבים, נהגה עמה הר חוצבים לפנים משורת הדין, וניאותה לשאת ולתת עמה בדבר תנאי התרת ההתקשרות החוזית ביניהן.

למרות זאת הסתבר להר החוצבים כי ואיו "גמלה לה רעה תחת טובה" ופעלה למציאת אמתלות שווא שונות שיאפשרו לה להתחמק ממילוי חובותיה החוזיות ולגלגל את האחריות לכישלון הסכם השכירות על כתפיה של הר חוצבים. בכך, לטענת הר החוצבים, פעלה ואיו בחוסר תום לב מובהק ותוך הפרה יסודית של הסכם השכירות.

הר החוצבים טוענת כי בעקבות התנהגות ואיו וההפרות היסודיות של הסכם השכירות היא הודיעה לה לאחרונה על ביטול הסכם השכירות ומבקשת מביהמ"ש לקבוע כי ואיו היא שהפרה את חוזה השכירות בחוסר תום לב.

הר החוצבים מדגישה כי הפרת ההסכם על ידי ואיו גרמה לה ולפרויקט כולו נזקים כבדים ביותר, ששיעורם עלול להגיע לעשרות מיליוני שקל. זאת, במיוחד בשים לב לכך שבעת עריכת הסכם השכירות היה שוק ההשכרה של מבנים מסחריים בפריחה גדולה והביקושים לשכירות בפרויקט היו גדולים ביותר. כיום, טוענת התובעת, מצוי השוק בשפל עמוק המקשה מאוד על מציאת שוכר חלופי.

הר החוצבים טוענת כי על פי הסכם השכירות, בגין כל חודש שכירות על ואיו ישראל לשלם לה 567 אלף שקל. ומכיוון שיתרת תקופת השכירות היא 42 חודשים, נזקה של התובעת בסעיף זה מוערך בכ-23.8 מיליון שקל.

בנוסף, טוענת הר החוצבים כי ערך עבודות הפנים שהיה על ואיו ישראל לבצע בעת פינוי המושכר מוערך בכ-14.6 מיליון שקל.

הר החוצבים מעמידה את תביעתה על סך 10 מיליון שקל ושומרת לעצמה הזכות לתקנו בעתיד. הר החוצבים אף הגישה בקשה לעיקול כספים אצל הנתבעות. טרם הוגש כתב הגנה (א' 3383/01)

עו"ד אמיר חן, משרד פישר-חן-בכר, המייצגים את ואיו, אומר כי תגובתם תינתן בבית המשפט.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully