וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תפרון מתייצבת: הגדילה את ההכנסות ב-11% ל-48.1 מיליון דולר ברבעון השני וצימצמה את ההפסדים בחצי

רמי קפלן

15.8.2001 / 18:05

רשמה הפסד נקי של 2.6 מ' ד' או 21 סנט למניה; הציגה תזרים מזומנים מפעילות שוטפת של 9.2 מ' ד'; מצפה להכנסה דומה בשני הרבעונים הבאים ולשיפור בשורה התחתונה

חברת תפרון , הנסחרת בבורסה של ניו יורק, סיימה את הרבעון השני של שנת 2001 באקורד חיובי הרבה יותר מזה של הרבעון הקודם. החברה, המייצרת לבני נשים עבור רשתות ידועות שם, הגדילה את הכנסותיה מהרבעון הראשון לרבעון השני ב-11%, לאחר שדיווחה על הכנסה של 48.1 מיליון דולר ברבעון השני - בחלק התחתון של התחזית שסיפקה בעצמה.

גם השורה התחתונה נראית הרבה יותר טוב, אם כי עדיין צבועה באדום. ההפסד הנקי הצטמצם ברבעון השני ל-2.6 מיליון דולר או 21 סנט למניה, לעומת 5.1 מיליון דולר ברבעון הקודם. ההפסד התפעולי הסתכם במיליון דולר, 70% פחות מהפסד של 4.3 מיליון דולר ברבעון הראשון. בזכות בקרת הוצאות מדוקדקת מציגה החברה תזרים מזומנים חיובי מפעילות שוטפת של כ-9.2 מיליון דולר.

במגמה להקטין את ההפסדים ולהתאים את פעילות החברה לביקוש המצומצם בארה"ב קיצצה תפרון במהלך הרבעון השני את מצבת כוח האדם שלה בארה"ב ובישראל. בחברה ציינו אז כי מהלך זה יחסוך לה כ-4 מיליון דולר בחישוב שנתי. חלק מההפסד של החברה ברבעון השני נבע מהפרשות לפיצויי פיטורים.

בהתבסס על מצבו הרעוע של השוק לא מגלים בהנהלת תפרון שאפתנות רבה לגבי שני הרבעונים הבאים, ומעריכים כי רמת ההכנסות בהם לא תעלה על זו שהוצגה ברבעון השני. עם זאת, האפקט של מאמצי ההתייעלות של החברה עומד להיות מורגש יותר בהמשך השנה, ותוצאותיה בשורה התחתונה צפויות להשתפר.

יוסי שירן, מנכ"ל תפרון, מסר כי הוא מעודד מהשיפור המתמשך בתוצאות הפעילות ברבעון הנוכחי לעומת התוצאות בשני הרבעונים שקדמו לו, במיוחד לנוכח העובדה שחלק מצעדי הצמצום והחיסכון בהם נקטה החברה ברבעונים הקודמים צפויים לשאת פרי רק ברבעונים הבאים. שירן הוסיף כי לדעתו החברה ממוצבת עתה בשלב בו כל גידול במכירות יחזיר אותה לפסים של רווחיות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully