וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עוד רבעון קשה לויקון: מחקה מלאים בדרך להפסד של 6.5 מיליון דולר ברבעון השני

שלומי גולובינסקי

15.8.2001 / 18:51

הכנסות החברה נפלו ב-25% ל-6.6 מיליון דולר; בקופת החברה נותר מזומן בהיקף של 4.7 מיליון דולר

עוד רבעון קשה עבר על חברת ויקון , הפועלת בתחום אספקת פתרונות וידיאו מבוססי IP על גבי תשתיות רשת. מלבד ירידה של 25% בהכנסות הרבעון השני ל-6.6 מיליון דולר, נאלצה החברה לבצע מחיקות מלאי חד פעמיות בסכום לא מבוטל עבורה. ויקון מחקה מלאי בהיקף של 4.4 מיליון דולר, בדרך להפסד רבעוני כבד של 6.5 מיליון דולר, למעלה מפי 10 מההפסד שנרשם ברבעון המקביל.

ללא המחיקות היתה ויקון מסיימת את הרבעון השני של השנה עם הפסד תפעולי של 2.1 מיליון דולר - גבוה במאות אחוזים מההפסד התפעולי ברבעון המקביל. מתחילת השנה הסתכמו הכנסות ויקון ב-13 מיליון דולר וההפסד הנקי הסתכם ב-10 מיליון דולר.

בהתייחסו לתוצאות מסביר יאיר שמיר, מנכ"ל ויו"ר חברת ויקון: "על אף הירידה החדה במכירות, נתח השוק של החברה נשאר יציב ואיכות המכירות לא נפגעה". לדבריו, על אף הירידה בהשקעות, מבינים הארגונים את פוטנציאל החיסכון הטמון בשימוש נרחב בפתרונות וידיאו.

בויקון מסבירים כי החברה נקטה בצעדים ההכרחיים להגברת היעילות ולהקטנת ההוצאות. צעדים אלה כוללים צמצום נוסף בכוח העבודה וחיתוך של 10% בהוצאות שכר העובדים של החברה. השפעת צעדים אלו תבוא לידי ביטוי במחצית השנייה של 2001.

יתרת המזומנים של ויקון מסתכמת ב-4.7 מיליון דולר בסוף הרבעון השני של השנה. מניות ויקון נסחרות בבורסת הנובו מרשה בצרפת.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully