וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מליאת רשות השידור התכנסה לבחירת מועמדה למנכ"ל

הארץ

15.8.2001 / 19:34

כהן ושרון יחליטו על המינוי הערב; המועמדים המובילים: נחמן שי ומשה שלונסקי

מאת אורי איילון ושירות "הארץ"

מליאת רשות השידור מכונסת מאז אחר הצהריים כדי לבחור את מועמדה לתפקיד מנכ"ל רשות השידור. לאחר הפגישה אמורים להיפגש ראש הממשלה, אריאל שרון, והשר הממונה על רשות השידור, רענן כהן, כדי להחליט על המינוי.

למליאה אין סמכות רשמית למינוי המנכ"ל, אך אם ייבחר מועמד שיוסכם על תשעה מחברי המליאה, יעביר כהן את שמו לאישור שרון. לאחר שיסכמו כהן ושרון על המינוי, הם יביאו אותו לאישור ועדת רביבי, המאשרת מינויים לתפקידים ציבוריים בשירות המדינה, ולאחר מכן לאישור הממשלה.

בראשית השבוע הודיעו שרון וכהן, כי המועמדים המובילים הם יו"ר רשות השידור, נחמן שי, מפקד גלי צה"ל לשעבר משה שלונסקי, והעיתונאי ניר חפץ. כהן רמז, כי הוא נוטה למנות לתפקיד את יו"ר רשות השידור, נחמן שי. אם ימונה שי לתפקיד, יתפוס את מקומו כיו"ר הרשות אלון אלרואי, חבר הוועד המנהל של הרשות. בכירים בליכוד הביעו התנגדות למינוי שי, בטענה שהוא מזוהה עם מפלגת העבודה. זאת ועוד, כמה מחברי מליאת רשות השידור מתנגדים למינויו של אלרואי לתפקיד יו"ר הרשות, בשל היותו חבר מרכז הליכוד וממקורבי שר האוצר, סילבן שלום.

שרון וכהן ריאיינו מועמדים עוד לפני התפטרות פורת

המגעים לבחירת מנכ"ל רשות השידור החלו זמן רב לפני התפטרותו של המנכ"ל העוזב, אורי פורת. בלשכות ראש הממשלה והשר הממונה על הרשות התקיימו שיחות עם מחליפים אפשריים לפורת עוד בתקופת כהונתו.

פורת התפטר ב-2 באוגוסט, לפני דיון במליאת רשות השידור שבו היתה אמורה להתקיים הצבעה על הדחתו. במכתב ההתפטרות שלו האשים פורת את השר כהן בהתערבות בתכני השידורים. בדו"ח שכתבו ארבעה מחברי מליאת רשות השידור נקבע, כי היו ליקויים חמורים באופן שבו ניהל פורת את הרשות.

הדו"ח קבע כי פורת התעלם מהוראות החוק בנושא ניהול תקציב הרשות והאחריות בפני מוסדות הציבור. עוד נקבע, כי הוא כשל בניהול הרשות ובהבראתה על אף ההבטחותיו לערוך רפורמה ונמנע ממילוי הוראות היועץ המשפטי לממשלה, ולכן אינו ראוי לשמש מנכ"ל של גוף ציבורי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully