וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ועדת מיסוי הנדל"ן נוטה לדחות את כל המלצותיה של ועדת בן-בסט

הארץ

16.8.2001 / 7:33

בין שתי הוועדות ניכרים הבדלים בתחומים הנדונים והם נובעים מהרכבן; בניגוד לחברי ועדת בן-בסט, מרבית חברי הוועדה לבחינת מיסוי הנדל"ן פועלים בענף

הוועדה לבחינת מיסוי הנדל"ן בישראל, בראשות יאיר רבינוביץ, לא תקבל ככל הנראה אף אחת מהמלצות ועדת בן-בסט - כך עולה משיחות עם חברי הוועדה; ועדת בן-בסט המליצה במאי 2000 לשנות את שיטת המיסוי, ובכללה גם את מיסוי ענף הנדל"ן.

את הוועדה לבחינת מיסוי הנדל"ן מינה לפני שבועיים שר האוצר, סילבן שלום. על פי כתב המינוי, על הוועדה להשלים את דיוניה ולפרסם המלצות בתוך חודשיים.

הוועדה קיימה עד היום שתי ישיבות ומתוכן עולה כי ככל הנראה לא תקבל את המלצת בן-בסט למתן פטור ממס שבח על מכירת נכסים, עד לסכום כולל שייצבר עם השנים לכל משק בית (שיטת הכרטיסיה). בנוסף, הוועדה תדון ותמליץ על שינויים במס המכירה, שנכנס לתוקף בינואר 2000. זאת, לעומת החלטת ועדת בן-בסט שלא לעסוק בתחום מיסוי זה.

בין שתי הוועדות ניכרים הבדלים בתחומים הנדונים והם נובעים מהרכבן; בניגוד לחברי ועדת בן-בסט, מרבית חברי הוועדה לבחינת מיסוי הנדל"ן פועלים בענף.

בינתיים הוחלט כי הוועדה תתפצל לשלוש ועדות משנה. אחת מהן תעסוק במיסוי הישיר של הענף, ועדת משנה נוספת תעסוק במיסוי העקיף, וועדה אחרת תעסוק במסים, אגרות והיטלים אחרים כגון דמי היתר שגובה מינהל מקרקעי ישראל.

חברים בוועדה אמרו כי בעקבות פרסום שנעשה, פנו עשרות בבקשה להופיע בפניה, וחלקם יוזמנו בקרוב.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully