וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הרבעון שייך לקמעונאיות שופרסל ורבוע כחול

גולן פרידנפלד

16.8.2001 / 9:25

שופרסל גדולה יותר, אך רבוע כחול ממשיכה להיות יעילה יותר

שתי הקמעונאיות הגדולות בארץ פירסמו ביומיים האחרונים את דו"חותיהן הכספיים לרבעון השני. שתי הרשתות, בסיכומו של הרבעון, מצליחות להראות גידול הן בשורת המכירות והן בשורת הרווח, וזאת, כדאי לזכור, בימים בהם המשק הישראלי שרוי במיתון עמוק, יש שיאמרו המיתון הקשה ביותר שחווה המשק המקומי.

הגידול בקרב שתי הרשתות בשורת המכירות הושג למרות שמכירות חג הפסח נכללו בעיקר ברבעון הראשון של השנה ולא ברבעון השני, כפי שנרשמו ברבעון המקביל. לפיכך היה אמור מחזור המכירות להיפגע ביחס לרבעון המקביל, ואומנם שתי החברות הציגו קצב צמיחה נמוך יותר מזה שהושג ברבעון הראשון: שופרסל ירדה מצמיחה של 8.6% ל-7.4% ורבוע כחול ירדה מצמיחה של 8.3% ברבעון הראשון לצמיחה של 5.2%.

שופרסל היא אומנם הרשת הגדולה מבין השתיים, עם פער של 14 מיליון שקל בשורה העליונה נכון לרבעון השני, אולם רבוע כחול מציגה תוצאות יעילות יותר. הרווח התפעולי של רבוע כחול הגיע ל-83 מיליון שקל לעומת רווח תפעולי של 78 מיליון שקל של שופרסל. התוצאה הזו כשלעצמה מעידה על מידת היעילות ברבוע כחול, שם מסרו כי החברה יישמה תוכנית לבקרת שעות העבודה של העובדים לפיה שעות העבודה מנותבות לפי שעות העומס - בד"כ בימים רביעי חמישי ושישי.

מדד המכירה בחנויות זהות, המשקף את הצמיחה הפנימית של הרשתות, בניכוי המכירות מחנויות חדשות שנפתחו, ולא נכללו ברבעון המקביל. מצביע אף הוא על יתרונה של רשת הריבוע הכחול על פני רשת השופרסל. הריבוע הכחול רשמה ירידה של 3.3% במדד זה ואילו ברשת שופרסל נרשמה ירידה של 5.4%. גם ברבעון הקודם נירשם יתרון ברור לרשת הריבוע הכחול בפרמטר זה כך שבעוד בשופרסל דיווחו על ירידה של 3.7% במכירות בחנויות הזהות ברבוע כחול דיווחו דווקא על עלייה של 0.14% במדד.

בשורת הרווח הנקי מציגה עדיין רשת השופרסל, תוצאות טובות יותר והוא הסתכם בכ-50 מיליון שקל לעומת רווח של 45 מיליון שקל שהציגה רשת רבוע כחול.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully