וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המפיק מרק רוזנבאום נבחר ליו"ר החדש של האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה

הארץ

16.8.2001 / 10:17

רוזנבאום נבחר לקדנציה בת שנתיים, עם אפשרות לשנתיים נוספות. הוא מחליף את ישראל רינגל, מבעלי חברת רול, שכיהן בתפקיד חמש שנים

מאת גואל פינטו

שלשום התכנסה הנהלת האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה ובחרה את המפיק מרק רוזנבאום ליו"ר החדש שלה. רוזנבאום נבחר לקדנציה בת שנתיים, עם אפשרות לשנתיים נוספות. הוא מחליף את ישראל רינגל, מבעלי חברת רול, שכיהן בתפקיד חמש שנים.

"אני מקווה שאצליח לשמור על ההישגים של רינגל", אומר רוזנבאום. "יש לי שתי שאיפות: להכפיל את מספר חברי האקדמיה שמונה היום כ-550 איש, ולקיים טקס נפרד לציון הישגים בטלוויזיה, לצד טקס פרסי האקדמיה".

בתחילת שבוע שעבר הודיעה מועצת הקולנוע על תמיכתה בהעברת כחצי מיליון שקלים לטקס האקדמיה הישראלית, אך במפתיע לא אישרה ועדת התמיכות של משרד התרבות את ההמלצה ושלחה את העניין לדיון חוזר במועצה. "הופתענו מאוד מההחלטה ואנחנו מתכננים להוציא בימים אלה מכתב מחאה לשר וליו"ר מועצת הקולנוע", אומר רוזנבאום.

"באופן יחסי קיבלה האקדמיה מעט כסף, ולתחום הפרסים קיבלנו השנה פחות כסף משנה שעברה (230 אלף שקלים לעומת 129 אלף השנה). אני מקווה שהמועצה בדיוניה תתמוך בהחלטתה הראשונית ותחזיר את אותה המלצה לאישור ועדת התמיכות".

הנהלת האקדמיה אישרה את דו"ח ועדת הביקורת של האקדמיה, שמצאה כי הליך המיון של 20 הסרטים התיעודיים שעלו לגמר היה תקין. הסרטים הללו נבחרו מתוך 56 מועמדים לפרס הסרט התיעודי של האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה. עם זאת, ההנהלה הציעה לפורום היוצרים הדוקומנטריים המיוצגים בהנהלה לבחון לקראת התחרות הבאה צורת מיון שונה לעשרות הסרטים התיעודיים המתמודדים בטקס.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully