וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רבעון מאכזב לניו אפליקום: הרווח הרבעוני הצטמק ב-82% ל-718 אלף שקל בלבד

אלי דניאל

16.8.2001 / 10:13

הירידה החדה ברווח - בעקבות הפסדי החברות בנות המסתכמים בכ-3.5 מיליון שקל; הכנסות החברה גדלו בכ-3%; במחצית הראשונה של השנה הפסידה החברה 23 מיליון שקל

חברת ניו אפליקום , הנמצאת בשליטת חברת פורמולה , מדווחת היום על ירידה חדה ברווח הנקי שלה לרבעון השני. רווח זה הסתכם ב-718 אלף שקל, כ-82% פחות מהרווח שנרשם ברבעון המקביל (שהיה כ-4 מיליון שקל). הירידה ברווח נובעת ברובה מהפסדים בהיקף של כ-3.5 מיליון שקל שנגרמו לחברה כתוצאה מפעילות החברות הבנות בחו"ל.

הרווח הגולמי של החברה הגיע ברבעון השני לכ-19.7 מיליון שקל, ירידה של כ-22% בהשוואה לרווחה גולמי ברבעון המקביל. שיעור הרווח הגולמי ברבעון זה עומד על כ-24%, ירידה משמעותית לעומת שיעור רווח גולמי של כ-31% שהושג ברבעון המקביל. בחברה מציינים כי שיעור הרווח הגולמי ירד כתוצאה משחיקה בשיעור הרווח הגולמי בחברות הבנות הפועלות בחו"ל.

עם זאת, בשורת ההכנסות נרשם ברבעון השני גידול של כ-3%, ואלה הסתכמו בכ-82 מיליון שקל.

בסך הכל רשמה החברה במחצית הראשונה של השנה הפסד של כ-23 מיליון שקל. רוב ההפסד נובע ממחיקת השקעה של כ-19 מילין שקל שבוצעה ברבעון הראשון בחברת NetQ. לשם השוואה, במחצית הראשונה של שנת 2000 הרוויחה ניו אפליקום כ-8.1 מיליון שקל.

הרווח הגולמי של החברה במחצית הראשונה של השנה הסתכם בכ-41.8 מיליון שקל, ירידה של כ-12% לעומת הרווח הגולמי בתקופה המקבילה. שיעור הרווח הגולמי לתקופה זו עומד על כ-26% לעומת שיעור רווח גולמי של כ-31% בתקופה המקבילה.

הכנסות החברה במחצית הראשונה של 2001 הסתכמו בכ-163.8 מיליון שקל, עלייה של כ-8% בהשוואה להכנסות החברה במחצית הראשונה של שנת 2000.

אליעזר אורן, מנכ"ל החברה, מסר כי "התוצאות העסקיות של החברה נפגעו בעיקר כתוצאה מהפעילות בחו"ל. מצב שוק התוכנה בארה"ב, שהינו קשה ביותר, הביא לפגיעה בתוצאותיהן העסקיות של החברות הבנות בארה"ב ואנו פועלים על מנת לשפר אותן. עם זאת, התוצאות הכספיות של חמש היחידות העסקיות בקבוצת ניו אפליקום בישראל, הן חיוביות ובולטות ביחס למצב הנוכחי של שוק התכנה בישראל".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully