וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אקסלנס: ירידה של 72% ברווח הנקי החצי שנתי ל-3.2 מיליון שקל

ליאור כגן

16.8.2001 / 12:17

הנפילה ברווח משקפת את התרדמה בשוק ההון; ירידה של 85% בהכנסות החברה מבנקאות וחיתום ל-735 אלף שקל

חברת אקסלנס , שעלתה לכותרות בתקופה האחרונה בעיקר בעקבות פרשת פרטנר , פירסמה היום דו"חות כספיים, המשקפים את ההאטה בשוק ההון.

אקסלנס פועלת במספר מגזרים שונים בשוק ההון, וכמעט בכולם מורגשת ההאטה: בפעילות הנוסטרו של החברה נרשמה ברבעון השני ירידה של כ-60% בהכנסות ל-2.6 מיליון שקל (בהשוואה לרבעון המקביל). בסיכום מחצית השנה הראשונה נרשמה ירידה חדה יותר של כ-80% בהכנסות מפעילות זו, וניתן להניח שהסיבה היא בעיקרה ירידה במרכיב המנייתי.

תחום נוסף שסבל מהחולשה בשוק ההון הוא הבנקאות להשקעות וחיתום. בעקבות המצב הבטחוני בארץ והחולשה בשווקים היתה עצירה כמעט מוחלטת של הפעילות בתחום זה. אצל אקסלנס זה בא לידי ביטוי בנפילה של 85% בהכנסות מפעילות זו ל-735 אלף שקל בלבד ברבעון.

שני תחומים נוספים בהם פועלת החברה הם ניהול תיקי לקוחות ושירותי מט"ח, וניהול קרנות נאמנות. בפעילות תיקי הלקוחות והמט"ח רשמה אקסלנס גידול של 14% בהכנסות ברבעון ל-2.5 מיליון שקל. גידול זה נבע מעלייה בבהיקף שירותי המט"ח (החברה לא מדווחת על ההכנסות מפעילות מט"ח בנפרד), ומעלייה בשווי ובמספר התיקים שמנהלת החברה. אקסלנס מנהלת בעיקר תיקי לקוחות מוסדיים, מה שמסביר את היציבות בסעיף זה.

ההכנסות מניהול קרנות נאמנות ירדו לרמה של 970 אלף שקל, בהשוואה ל-1.1 מיליון שקל ברבעון המקביל. אקסלנס מנהלת כיום 8 קרנות נאמנות בהיקף של כ-300 מיליון שקל.

בשורה התחתונה רשמה אקסלנס ירידה של 72% ברווח הנקי החצי שנתי ל-3.2 מיליון שקל. הרווח ברבעון השני מסתכם ב-2 מיליון שקל, לעומת 5.3 מיליון שקל ברבעון המקביל.

היקף המאזן של אקסלנס הוא 212 מיליון שקל, כאשר ההון העצמי הוא כ-68 מיליון שקל. לחברה קו אשראי בסך של כ-500 מיליון שקל מהבנקים.

אקסלנס נסחרת בבורסה בתל אביב לפי שווי של 80 מיליון שקל. בעלי המניות הם גיל דויטש (כ-27%), אהרון בירם, יו"ר הדירקטוריון (25.7%), ובנק המזרחי עם אחזקה של 26%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully