נמרודי לא מוכר, נמרודי קונה

העסקה נחתמה לאחר שאיש העסקים ארקדי גאידמק חזר בו מכוונתו לרכוש את מניותיו של אילן בן דב בהכשרת הישוב

שלומי שפר
30/12/2006

עופר נמרודי אישר את הפרסום, לפיו הוא רוכש רוכש מטאו, שבשליטת אילן בן דב, 20% ממניות הכשרת היישוב תמורת 142 מיליון שקל, המגלמים להכשרה שווי של 173 מיליון דולר - לאחר עלייה של 30% במחיר המניה בדצמבר.

עוד נודע, כי העסקה נחתמה ביום חמישי בלילה, לאחר שאיש העסקים ארקדי גאידמק חזר בו מכוונתו לרכוש את מניותיו של בן דב בהכשרה, וכן לחבור לנמרודי לשליטה משותפת בחברה.

המניות יירכשו באופן שווה על ידי עופר ואביו יעקב נמרודי, בעסקת תשלומים. לעסקה ארבעה שלבים, כאשר בכל שלב יועברו רבע מהכסף ורבע מהמניות. התשלום הראשון יהיה ב-2 לינואר, ושני תשלומים נוספים יהיו בפברואר. התשלום הרביעי הוא אופציונלי, כלומר נמרודי יכול להחליט שלא לבצע אותו ואז תישאר טאו עם 5% ממניות הכשרה. משפחת נמרודי תעמיד 70% מהתשלום מהונה העצמי, והיתרה תהיה מאשראי בנקאי.

בשוק אומרים כי הרכישה היא הבעת אמון של משפחת נמרודי בחברה, וכי ככל הנראה, כעת אין כוונה להכניס אליה שותף לשליטה או למכור את השליטה בה. מקורבים לחברה אמרו בסוף השבוע כי בעקבות הרכישה, נשקל מהלך של איחוד זכויות ההון בין מניות היסוד בחברה למניות הרגילות. מהלך כזה יגדיל את האחזקות של משפחת נמרודי בחברה מ-71% כיום (לאחר הרכישה) לכ-75%.

כיוון שלהכשרה ישנן מניות יסוד, נמנעה ממנה עד היום היכולת לבצע גיוס הון באמצעות הנפקת מניות והיא יכלה לגייס כסף רק באמצעות חוב. לאחר איחוד ההון, החברה צפויה לבצע מהלך של גיוס הון לחברה על ידי הנפקת מניות. העובדה שמשפחת נמרודי תחזיק 75% מהמניות, תאפשר לה לגייס הון, להידלל, אך עדיין לא לאבד את השליטה בחברה. גיוס ההון יאפשר לחברה, אומרים המקורבים, לבצע עסקות נוספות בארץ ובחו"ל.

העסקה נכשלה בשל שיקולים אישיים של גאידמק

בהתייחסו לעסקה, אמר היום עופר נמרודי: "אנו מאמינים מאוד בחברה בנכסיה הרבים, בפעילותה בתחום הנדל"ן בפרויקטים שבבעלותה במזרח אירופה, הבנייה למגורים, הפארקים הלוגיסטיים. וכן פרויקטים שלנו בקנדה ובישראל. רק פוטנציאל הרווחים מהפרויקטים בחו"ל בעסקות, שחלקן כבר בביצוע נאמד בין 300-400 מיליון שקל בשלוש-ארבע השנים קרובות.

"כמו כן, אנחנו מאמינים בפוטנציאל החברות הבנות ובכלל הקניונים, שהמוביל בהם הוא קניון שבעת הכוכבים בהרצליה, התקשורת: "מעריב ו-NRG שעוברים כעת תהליך מקיף של התחדשות, פיתוח והתייעלות. כמו כן, שפע מלאי הקרקעות שיש להכשרת היישוב וחברת המלונות שבבעלותנו".

"כללי החשבונאות החדשים, יאפשרו לשערך את הנכסים ההיסטוריים ולשקף את ערכם הריאלי שהינו רב בהרבה מהרשום בספרים. אנחנו מעריכים את שווי החברה בלמעלה מ-400 מיליון דולר. אין סיבה שהכשרת היישוב לא תתפתח לממדי חברות כמו אפריקה ישראל ודלק נדל"ן".

לשאלה היכן עומד היום המו"מ מול ארקדי גאידמק, השיב נמרודי: "אני מעדיף לא לנהל מו"מ באמצעותך, אבל אני יכול לומר שהעסקה לא בוצעה בגלל מחלוקת כספית, אלא כנראה בגלל שיקולים אישיים של גאידמק. אנחנו מדברים, ואם יהיה משהו קונקרטי אנחנו נודיע".

מבחינתה טאו, מדובר בעסקה מצוינת. לאחר שגאידמק חזר בו מכוונתו לרכוש את מניותיה בחברה לפי שווי של כ-175-180 מיליון דולר, היא סגרה על עסקה דומה לאחר שקיבלה פנייה מנמרודי. ההסכם נחתם ביום חמישי בלילה. את ההחזקות בהכשרת היישוב ירשה טאו מירדן (שהפכה להיות טאו). המניות של הכשרה נרכשו על ידי ירדן לפי שווי של 11-18 שקל למניה. עסקת המכירה לנמרודי נעשית לפי מחיר מניה של 25.5, וטאו רושמת כפי שפורסם אתמול, רווח הון של 70 מיליון שקל. החברה תכיר ברווח הון עצום וגם ברווח כלכלי וזאת הייתה הסיבה שהוחלט למכור את המניות למרות שבטאו סבורים כי עדיין שווייה האמיתי של הכשרה גבוה משוויה בבורסה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully