וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אופנהיימר: התמקדות טי.טי.איי בספקיות תקשורת מבוססות וגדולות סיפקה בידוד משמעותי מההאטה הכלכלית

נטע יעקבי

16.8.2001 / 17:56

רמת ההכנסות הגבוהה התאפשרה גם הודות לגידול חד במכירות באירופה ובדרום אמריקה; ההסכמים עם נורטל ועם KPN מחזקים את צפיות החברה; מעלים התחזיות לרבעון השלישי

"תוצאות חזקות בסביבה כלכלית קשה מייחדות את טי.טי.איי מחברות אחרות בענף התקשורת, שנאלצו לפרסם אזהרת רווח או להפחית תחזיות", כך אומרים היום בבית ההשקעות CIBC אופנהיימר.

כיצד מסבירים את ההצלחה הגדולה של החברה? האנליסט שאול אייל מסביר כי דווקא בתקופה כלכלית קשה, ספקיות תקשורת מעדיפות לחזק ולשדרג את המערכות הקיימות ולהשקיע בתמיכה בלקוחות הקיימים, אשר ישפיעו באופן מהיר על השורה התחתונה, מאשר להרחיב את קו המוצרים בעלות גבוהה הרבה יותר.

מעבר לתנאי השוק, התמקדות החברה בספקיות תקשורת מבוססות וגדולות סיפקה בידוד משמעותי מההאטה הכלכלית, בעוד שספקיות תקשורת קטנות התמוטטו. דבקות במודל עסקי נכון הביאה את טי.טי.איי לעקוף את תחזית ההכנסות, למרות שמכירותיה ללקוחות הקטנים יותר נפגעו. השוק הצפון אמריקאי, שהיה אחראי לנפילת רמת ההכנסות של רוב ענף התקשורת, תרם לטי.טי.איי את רוב הכנסותיה - 46%, אולם זהו עדיין קיטון לעומת 67% מההכנסות ברבעון המקביל.

רמת ההכנסות הגבוהה שהציגה החברה התאפשרה הודות לגידול חד במכירות באירופה ובדרום אמריקה. טי.טי.איי העמיקה חדירתה לשוק הדרום אמריקאי באמצעות כריתת ברית אסטרטגית עם חברת TSIP הספרדית, המשווקת את מערכות התמיכה (OSS (Operational Support Systems של טי.טי.איי יחד עם מוצריה, לבסיס לקוחותיה הקיים בדרום אמריקה וכן ללקוחות חדשים.

פריסת ההכנסות הרחבה תורמת ללא ספק לביטחון בחברה, אך כך גם החוזים החדשים עליהם חתמה במהלך הרבעון. מוצרי הקונפיגורציה ובקרת השגיאות זוכים להצלחה רבה, ואחראים גם להסכם בשווי 10 מיליון דולר שחתמה החברה עם חברת KPN, ספקית התקשורת הלאומית של הולנד.

הסכם נוסף נחתם לאחרונה עם נורטל , במסגרתו תספק טי.טי.איי מערכות ניהול ובקרה (NMS) למרכזי התפעול של נורטל בארה"ב ובבריטניה. מסגרת ההסכם היא לשלוש שנים ומוערכת ב-15 מיליון דולר - הסכום הגבוה ביותר עד כה בהסכם עבור טי.טי.איי.

כמחצית מצבר ההזמנות של החברה הן הזמנות חוזרות, התורמות להתחזקות שולי הרווח הגולמי של החברה, שצמח ל-59.1% הרבעון - גבוה מהערכות האנליסטים. צבר ההזמנות המבוסס של החברה והצמיחה בשווי הממוצע של ההסכמים מציעים אמינות סבירה להכנסות ולרווח למניה לטווח הקרוב.

עם צפיות חזקה, חוזים בשווי מיליוני דולרים וביצועים חזקים מתמשכים לאורך הרבעון, בבית ההשקעות לא מוצאים סיבה שלא להמשיך להעניק למניה המלצת "קנייה חזקה", עם מחיר יעד של 50 דולר. התחזיות גם הן עודכנו כלפי מעלה: לרבעון השלישי צופים באופנהיימר רווח למניה של 29 סנט והכנסות של 15.5 מיליון דולר. על אף הבעת האמון בחברה, הם מותירים את התחזית לרבעון הרביעי ללא שינוי.

מניית החברה, הנסחרת בבורסת הנאסד"ק, יורדת כעת ב-1.4% למחיר של 16.9 דולר, המשקף לה שווי שוק של 196 מיליון דולר.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully