וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סלון.קום תשרוד ותשגשג

ג'יימס ג.קריימר

13.8.2001 / 9:54

יש שורה של הסתייגויות, אבל המניה הזו היא אולי אופציה מצוינת להימור על הבראת הרשת

סלון (סימול SALN) תשרוד. זוהי דעתי. כשאני בוחן עד כמה היא קרובה לכך ועד כמה הדוקה השליטה שלה בעלויות, אני חושב: האם זו לא הזדמנות מצוינת ב-40 סנט למניית אינטרנט שתצליח לשרוד? מה אתם הייתם עושים עם אופציית קנייה בלי פקיעה שזה עתה זכתה למימון ויש לה תוכנית ריאליסטית להגיע לרווחיות?

יהיה קשה למצוא מישהו שיאמין למה שכתבתי זה עתה, חוץ מאשר אנשים שעובדים בסלון והמשקיעים שזה עתה סיימו סבב מימון.

לא אכפת לי. עברתי על נתוניה הפיננסיים של החברה עם פינצטה, ואני חושב שהיא יכולה לשרוד, ואפילו לשגשג אם תהיה תפנית כלשהי בכלכלה.

היא תוכל לשרוד מכיוון שיש לה תזרים הכנסות ממנויים, ותזרים זה יתמוך בה בשעה שתנסה לפתות בחזרה את המפרסמים, שרבים מהם פוסחים על שתי הסעיפים רק מכיוון שרצו לוודא שהחברה תקבל את ההון לפני שהם יתחייבו לחוזי פרסום לטווח ארוך. סלון מעריכה שאיבדה כמיליון דולר בהכנסות פרסום בשעה שניסתה לגבש את סבב המימון שלה.

(השוו את סלון, כדוגמה, עם התסבוכת האיומה של סטארמדיה נטוורק (סימול STRM), חברה שהפיקה 4 מיליון דפים נצפים והפסידה מיליונים על מיליונים של דולרים כי נתמכה 100% בפרסום. חששותי הם כי סטארמדיה לא תשרוד, בגלל המודל הזה).

כמובן, יש שורה של אזהרות לדברי. סלון עדיין מנסה לגייס עוד כסף, ובהתחשב בכך שסבב המימון נעשה לפי 25 סנט למניה, אפשר לחשוב שמחיר של 40 סנט בו היא נסחרת בשוק הוא גבוה מדי. אבל אינכם יכולים להשתתף בסבב של 25 סנט אם אתם מתכוונים למכור בחסר את המניה עצמה, והמשקיעים הפוטנציאליים כבר זוהו. יתר על כן, איני יודע עד כמה סלון יכולה לגדול. זהו מגזין ארצי בסביבה בה מגזינים ארציים לא נמכרים במחירים כל כך טובים.

אבל אחרי הכל, מניית סלון נמכרת במכפיל 0.5 לעומת המכירות: פי 10 פחות מאשר נכסי מדיה מסורתיים אחרים. זהו דיסקאונט מגוחך. איני יכול לקנות מניות ספקולטיוויות. אבל אם אתם יכולים לקנות את סלון במחיר הקרוב ל-25 סנט, אני חושב שקניתם לכם אופציית קנייה מצוינת על הפוטנציאל להבראה של הרשת ממצב הטיפול הנמרץ בו היא נמצאת עכשיו.

ג'יימס ג'. קריימר, ממקימי TheStreet.com, משמש כמנהל בחברה. קריימר כותב פרשנות שוק יומית לאתרי TheStreet.com, ומייעץ למנכ"ל החברה. בעלי טור חיצוניים ב- TheStreet.com וב-RealMoney.com, ביניהם קריימר, עשויים לעתים לכתוב על מניות בהן הם מושקעים. במקרים מעין אלו מצוינת עובדה זו במפורש. בעוד שאינו יכול לספק ייעוץ או המלצות להשקעות, קריימר מזמין אתכם להגיב (באנגלית) על הטור שלו בכתובת האי-מייל המופיעה בראש העמוד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully