וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דל עמדה בתחזיות לרבעון השני: הרוויחה 433 מ' ד' - ירידה של 28% לעומת הרבעון המקביל

עפרה שלו

16.8.2001 / 23:44

הכנסות ענקית המחשבים הסתכמו ב-7.61 מיליארד דולר, ירידה של כ-1% מהרבעון המקביל

DELL (דל) עמדה בתחזיות לרבעון הכספים השני שהסתיים ב-3 באוגוסט. ענקית המחשבים דיווחה על רווח של 433 מיליון דולר, או 16 סנט למניה, ירידה של 28% לעומת רווח של 603 מיליון דולר, או 22 סנט למניה, ברבעון המקביל לפני שנה. הכנסות החברה הסתכמו ב-7.61 מיליארד דולר, ירידה של כ-1% מהרבעון המקביל. האנליסטים חזו הכנסות של 7.7 מיליארד דולר ורווח של 16 סנט למניה.

אחרי הפרשה של 742 מיליון דולר, הקשורה בקיצוצים בכוח העבודה, קונסולידציה של מתקנים והיחלשות נכסים, רשמה החברה הפסד נקי של 4 סנט למניה.

ברבעון הקודם רשמה דל רווח של 462 מיליון דולר, או 17 סנט למניה, והכנסות של מיליארד דולר. אנליסטים צופים כי ברבעון השלישי תדווח דל על רווח של 17 סנט למניה ועל 7.96 מיליארד דולר בשורה העליונה.

אנליסטים, בהם דן ניילס מבית ההשקעות ליהמן ברדרס, צפו כי דל תספק תחזיות של צמיחה אפסית ברבעון הבא. ניילס מעריך כי ברבעון השלישי תמשיך דל, ש-33% מהעסקים שלה מתבצעים מחוץ לארה"ב, להתמודד עם חולשה במטבעות הזרים, תחרות מחירים והשהיה בביקוש לתוכנת חלונות XP. במלחמת המחירים נקטה דל באסטרטגיה של קיצוץ אגרסיווי במחירים, דבר שעשוי לפגוע בשולי הרווח שלה.

דל היא ללא ספק יצרנית ה-PC החזקה בענף, ואף הגדילה השנה את הנתח שלה בשווקים שונים. מנייתה הוסיפה מאז תחילת השנה יותר מ-45%, בעוד מדד יצרניות המחשבים של בורסת פילדלפיה ירד בכ-8%. אך דל אינה חסינה בפני התנאים הקשים בשוק המחשבים.

ב-19 ביולי אמרה דל כי תרשום ברבעון הכספים השני הכנסות של 7.6 מיליארד דולר, הקצה התחתון של טווח התחזיות הקודם, ורווח של 16 סנט למניה. המשקיעים קיבלו את הבשורות בשמחה, ודחפו באותו יום את מנייתה לעלייה של 4.4%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully