וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מנכ"ל נכסים מ.י לשעבר: לא לפרסם המכרז להפרטת בזק, כל עוד אין לחברה קונים

הארץ

17.8.2001 / 10:42

מאיר יעקובסון: "המדינה חייבת להראות שיש לה מחויבות כלפי מדיניות ההפרטה, ולמרות הדחייה היא מתכוונת להפריט את החברה במועד מתאים יותר"

מאת הדר חורש

"אין לצאת במודעה למכירת בזק אם מתברר שאין בשוק מספר סביר של קונים פוטנציאליים המתכוונים להשתתף במכרז" - כך אומר המנכ"ל לשעבר של חברת נכסים מ.י, מאיר יעקובסון.

יעקובסון ניהל את מערכת ההפרטות הגדולה ביותר שהיתה עד כה בישראל, ובה גויסו לקופת המדינה כ-4 מיליארד שקלים. בין השאר ניהל יעקובסון את הפרטת בנק הפועלים ומכירת השליטה בבנק לקבוצה בראשות תד אריסון. היום משמש יעקובסון סמנכ"ל חברת שרם פודים קלנר ומנכ"ל חברת ברידג' העוסקת בבנקאות השקעות.

"המדינה חייבת להראות עם זאת שיש לה מחויבות כלפי מדיניות ההפרטה, ולמרות הדחייה היא מתכוונת להפריט את החברה במועד מתאים יותר", אומר יעקובסון. לדבריו, עלולה מדיניות ההפרטה להיפגע אם המדינה תעמיד למכירה חברות שאין להם קונים. "אי אפשר להתעלם מהתנאים השוררים היום בעולם. המשקיעים הגדולים בעמדת המתנה, ולא ברור מתי תבוא ההתאוששות".

שגריר ארה"ב בישראל, דן קרצר, הציע לשר התקשורת, ראובן ריבלין, סיוע בהפרטת בזק על ידי ארגון אירוע בארה"ב. באירוע תוצג בזק לפני חברות תקשורת ומשקיעים אמריקאיים. ריבלין גילה עניין בהצעה.

תוכנית ההפרטה של בזק נקלעה לקשיים נוכח נסיגת המשקיעים שהביעו בעבר עניין בחברה.

בעקבות החשש מכישלון ההפרטה התקיימו במשרדי הממשלה דיונים באפשרות לבטל את ההפרטה, ואולם ריבלין לוחץ לקיום ההפרטה מבלי להתחשב במצב השווקים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully