וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כור תעמיד קו אשראי של עד 100 מיליון דולר לאי.סי.איי; תמחק עוד כ-600 מיליון שקל בגין ההשקעה בחברה

גולן פרידנפלד

17.8.2001 / 8:18

ההפסד הצפוי לכור ברבעון השני - 168 מ' ד'; ההשקעה באי.סי.איי רשומה לאחר ההפחתה לפי שווי של 11.5 דולר למניה; לפני המחיקה צופה כור לרשום הפסד נקי של 26 מ' ד'

קונצרן כור ירשום ברבעון השני מחיקה של כ-142 מיליון דולר בגין השקעותיו ביצרנית ציוד התקשורת אי.סי.איי . השקעתה של כור באי.סי.איי רשומה במאזן החברה לאחר ההפחתה על פי שווי של 11.5 דולר למניית אי.סי.איי, לעומת שווי המניה בשוק שהסתכם נכון לאתמול ב-4.75 דולרים.

ההשקעה של כור באי.סי.איי לאחר ההפחתה מסתכמת בכ-372 מיליון דולר, לאחר שעל פי הערכת השווי שביצעו בכור הגיעו למסקנה כי שוויה של אי.סי.איי נע בין 985 מיליון דולר ל-1.2 מיליארד דולר, לעומת שוויה בשוק שעומד על 442 מיליון דולר.

מהפערים הללו ניתן להניח כי במידה שלא יחול שינוי משמעותי בשווי מניית אי.סי.איי בקרוב, המחיקה הנוכחית היא לא סוף פסוק מבחינתה של כור. אולם בכור, כך נראה, מביעים אמון בחברה ובהודעת הקונצרן נמסר כי הוא יעמיד אשראי עד לסכום של 100 מיליון דולר בתנאים שלא יפחתו מתנאי השוק.

יונתן קולבר, מנכ"ל כור, מסר כי הוא רואה בשינוי החיובי בהישגי ECI, כפי שבאו לידי ביטוי בדו"חות הכספיים לרבעון השני, תחילתה של תוצאה ברוכה למאמצי השיפור בחברה, וכי עצם העמדת קו האשראי לאי.סי איי מצביע על רמת האמון שלו בחברה.

העמדת אשראי נוסף לאי.סי.איי במצבה הנוכחי בסכום האמור באה לומר למשקיעים באי.סי.איי (מלבד כור) כי קולבר אמנם מאמין בחברה. מצד שני, מבחינת המשקיעים של כור המהלך הנוכחי מצביע על כך שקולבר מעמיק את השקעתו בחברה שכבר מזמן לא הראתה סימנים של רווחיות, וכי רמת פיזור ההשקעות (שפירושה פיזור הסיכון) של הקונצרן יורדת.

כור מכרה ביום רביעי האחרון כ-5% מהון המניות של החברה הטובה ביותר שמצויה בפורטפוליו שלה - מכתשים אגן - תמורת כ-170 מיליון שקל. דני בירן, נשיא כור, ציין כי מטרתה של המכירה היתה להנזיל את הקונצרן, שכן חובותיו לבנקים (בעיקר לבנק הפועלים שגם מחזיק בכ-20% ממנו) עומדים על כחצי מיליארד דולר. יומיים לאחר המכירה מודיעה כור, כאמור, על המחיקות באי.סי.איי ועל קו האשראי בסך של עד 100 מיליון דולר שהיא מעמידה לחברה.

מקריות? ייתכן שבכור מצאו לנכון לנצל את הזדמנות המכירה שנקרתה בדרכם ביום רביעי האחרון ולממש אחזקות במכתשים אגן, אולם סביר יותר להניח כי מדובר היה במהלך מתוכנן, מתואם מראש, שמטרתו להבהיר למשקיעים כי כור מאמינה באי.סי.איי, ואף מוכנה לממש נכסים אחרים על מנת לשפר את המאזן שלה ולהעמיק את ההשקעה בחברה הבת.

מצבה של אי.סי.איי השתפר ברבעון השני לעומת הרבעון הראשון, שהיה קשה במיוחד מבחינתה. היא הציגה שיפור משמעותי בקצב שריפת המזומנים, שהסתכם ב-32 מיליון דולר (לעומת 190 מיליון דולר ברבעון הראשון), ובקופתה נותרו כ-200 מיליון דולר. ההכנסות הסתכמו ב-266.4 מיליון דולר, עלייה של כ-6% לעומת הרבעון הראשון וקצת מעל הערכות האנליסטים, שהיו בטווח של 255-260 מיליון דולר. אולם, ההפסד של החברה,גם אם קוצץ, נותר כבד והסתכם לאחר הוצאות חד פעמיות בכ-35 מיליון דולר.

בכור אישרו היום כי התנהלו מגעים למכירתה של לייטסקייפ, אחת מחטיבותיה של אי.סי.איי, וכבר נחתם הסכם עקרונות עם אחת החברות איתן נוהל מו"מ למכירת החטיבה תמורת סכום של כמיליארד דולר.אז העריכו כי נורטל, היא זאת שניהלה מגעים עם כור לרכישתה של החטיבה. 4 החטיבות הנוספות של אי.סי.איי (Enavis ,NGTS ,Innowave ,Inovia) הוערכו על ידי כור באפריל השנה בשווי של 520-685 מיליון דולר.

לפני המחיקה צופה כור לרשום הפסד נקי של 26 מיליון דולר ברבעון השני. אחרי הוצאות חד פעמיות צפוי ההפסד להגיע לכ-168 מיליון דולר.

לפני פרסום ההודעה עלו מניות ECI טלקום ב-4.7% במסחר בנאסד"ק וכור נסגרה אמש בירידה של 1.3%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully