וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קווליטאו: גידול של 17% במכירות ורווח של 4.2 מיליון שקל

גולן פרידנפלד

19.8.2001 / 10:54

לחברה, המייצרת מערכות בדיקת איכות לתעשיית המוליכים למחצה, צבר הזמנות של 7.4 מ' ד' נכון לסוף הרבעון השני; סמנכ"ל הכספים: התוצאות שלנו מעודדות

חברת קווליטאו, המפתחת ציוד בדיקה ייעודי לתעשיית המוליכים למחצה, מסיימת את הרבעון הראשון עם גידול של 17% במכירות לעומת הרבעון המקביל ל-24.3 מיליון שקל, ועם רווח של 4.2 מיליון שקל המשקף ירידה של 23% לעומת התקופה המקבילה.

בהשוואה לרבעון הקודם, רשמה החברה גידול של 6% במכירות ועלייה של 23% ברווח, נתון שהוא בהחלט מעודד מבחינתה של החברה, בהתחשב במצב של שוק המוליכים למחצה. אם כך, כיצד בכל זאת בא לידי ביטוי המיתון בו שרוי שוק המוליכים למחצה? את התשובה לכך ניתן למצוא בשורת הרווח הגולמי שגדלה בסך הכל והסתכמה ב-15 מיליון שקל, אך שיעור הרווח הגולמי מסך המכירות ירד מ-71% בתקופה המקבילה ל-62% בתקופה הנוכחית. הירידה ברווחיות מוסברת בחברה על ידי גידול בתחרות בשוק, גידול ניכר בסעיף הוצאות שכר ונלוות, וירידה במלאי בתהליך ותוצרת גמורה, בהשוואה לגידול בסעיף זה במהלך התקופה המקבילה.

ערן הדר, סמנכ"ל הכספים בחברה, סבור כי קווליטאו ממשיכה להציג צמיחה גם ברבעון השני, מכיוון שהמזעור בתעשיית המוליכים למחצה מגביר את הצורך במערכות הבדיקה אותם מייצרת החברה. הדר ציין כי הוא מעודד מהתוצאות אותן מציגה החברה, אך מעדיף להיות זהיר בכל מה שקשור לתוצאות העתידיות שלה.

צבר ההזמנות של החברה, נכון לסוף הרבעון השני, מסתכם בכ-7.4 מיליון דולר, והיום הוא עומד על 9.1 מיליון דולר. ההערכות בשוק הן כי מרבית צבר ההזמנות מיוחס לשנה הנוכחית, כך שהחברה תוכל להציג אותה רמה של מכירות בשנה הקרובה, אם לא טובות יותר.

הוצאות המחקר והפיתוח של החברה גדלו הן בהשוואה לרבעון הקודם (9%) והן בהשוואה לרבעון המקביל (כמעט פי 2), והן מהוות כ-16% ממחזור המכירות שלה. הרווח התפעולי של החברה הסתכם ב-5.5 מיליון שקל, ומהווה שיפור של 27% לעומת הרבעון הקודם וירידה של 28% לעומת הרבעון המקביל. תזרים המזומנים שנבע מפעילות שוטפת הסתכם ברבעון השני בכ-7 מיליון שקל.

בקופתה של קווליטאו, הנסחרת על פי שווי של 26 מיליון דולר, מזומנים של כ-25 מיליון שקל, והונה העצמי מסתכם ב-57.7 מיליון שקל, המהווה כ-76% מסך המאזן.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully