וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נסגר שבועון האינטרנט "אינדוסטרי סטנדרד"

הארץ

19.8.2001 / 11:16

לפני שנה העסיק 400 עובדים, כולל 133 עיתונאים / הארץ

ניו יורק טיימס

"אינדוסטרי סטנדרד" (Standard Industry), השבועון שהוקם באפריל 1998 לסיקור כלכלת האינטרנט, הודיע בסוף השבוע על הפסקת הפעילות, בשל ירידה חדה בהכנסות מפרסום.

השבועון שסיקר את התפתחותה של בועת הדוט.קום, וזכה לשבחים על כתבותיו, היה אפיק פרסום מרכזי לחברות אינטרנט צעירות שביקשו לבנות מותג במהירות.

כעת הוא מתואר כקורבן נוסף של התפוצצות הבועה. החברה האם של השבועון, סטנדרד מדיה אינטרנשיונל, עומדת לפנות לבית משפט לפשיטות רגל להגנה מפני נושיה.

דוברת "אינדוסטרי סטנדרד", אליסה ניל אמרה: "המגזין יחדול מפעילות, בעוד החברה תחפש קונה. ייתכן שבתקופה הקרובה נפנה לבית משפט לפשיטות רגל. אנחנו מאוד מאוכזבים מכך שהמצב הפיננסי קצר-הטווח הזה מחייב זאת, אבל אנחנו מקווים שנצליח למכור את נכסינו".

השקיעה של "אינדוסטרי סטנדרד", שמושבו בסן פרנסיסקו, החלה לפני כשנה, אז עוד העסיק 400 עובדים, כולל 133 עיתונאים. כמו חברות אינטרנט רבות, גם השבועון שסיקר אותן נאלץ לפטר עובדים: כ-200 איש הלכו הביתה בשנה החולפת והגרסה הבריטית של השבועון בוטלה. רוב העובדים הנותרים, שנשלחו לחופשה בשבוע שעבר, יפוטרו ככל הנראה מחר.

ב-2000 גדל מספר עמודי הפרסום בשבועון ב-133%, לעומת 1999, ואילו ההכנסות מפרסום גדלו ב-240% ל-140 מיליון דולר. "אינדוסטרי סטנדרד" הצליח לעבור לרווח כבר בשנת הפעילות השלישית, הישג נדיר בעסקי המגזינים בארה"ב. ב-2000 שבר "אינדוסטרי סטנדרד" שיא פרסום רב-שנים בעסקי המגזינים בארה"ב, עם 7,440 עמודי מודעות.

אך במחצית הראשונה של 2001, ירדו ההכנסות מפרסום ב-75%, וההנהלה העריכה כי "אינדוסטרי סטנדרד" ירשום הפסד של כ-50 מיליון דולר, מהכנסות של 40 מיליון דולר, אמרו בכירים במגזין. התפוצה היתה 200 אלף עותקים, אך 80 אלף חולקו בחינם.

אינטרנשיונל דטה גרופ (IDG), קבוצת מגזינים מקצועיים, שלטה במועצת המנהלים של סטנדרד מדיה, ובשבוע שעבר היא הודיעה לשותפיה כי לא תסכים להעמיד הלוואת גישור של 10 מיליון דולר, אמרו מקורות שהשתתפו בדיון. אינטרנשיונל דטה גרופ היא המוציאה לאור של המגזינים "פי-סי וורלד" ו"אינפו-וורלד".

עד לפני כמה ימים סברו כמה מחברי מועצת המנהלים כי הלוואת גישור תעניק למגזין מרווח נשימה, כדי למצוא קונה מקבוצת מדיה כמו דאו ג'ונס, המוציאה לאור את "וול סטריט ג'ורנל", או לקגראו היל, המוציאה לאור את השבועון "ביזנס ויק"; עוד קונה אפשרית היא קבוצת פירסון הבריטית, אחת המשקיעות בסטנדרד מדיה והמוציאה לאור את "פייננשל טיימס".

הגליון האחרון של "אינדוסטרי סטנדרד" יצא לאור בשבוע שעבר, שלוש שנים וחצי אחרי הגליון הראשון. אתר האינטרנט של המגזין, www.thestandard.com, אמור להמשיך בפעילות עם צוות מצומצם של עיתונאים וטכנאים.

כל המגזינים המסקרים את האינטרנט ואת מגזר הטכנולוגיה ספגו מהלומה מהירידות החדות במניות הכלכלה החדשה ומהירידה החדה בהוצאה על פרסום. את המהלומה ספגו לא רק חברות כלכלה חדשה, אלא גם חברות כלכלה ישנה. "אינדוסטרי סטנדרד" ספג את המהלומה הקשה ביותר. מספר עמודי המודעות בשבועון ירד בין ינואר ליוני ב-75%. לשם השוואה, מספר עמודי המודעות ב"ביזנס 2.0", שבבעלות AOL טיים וורנר, ירד ב-60%, ואילו מספר עמודי המודעות ב"רד הרינג" ירד ב-49%.

ביולי נתן "אינדוסטרי סטנדרד" חסות לכינוס טכנולוגיה בקרלסבד, קליפורניה, בו השתתפו מנכ"ל מיקרוסופט, סטיוון באלמר, ומנכ"ל סאן מיקרוסיסטמס, סקוט מקנילי. כמה חודשים קודם לכן זכה השבועון בפרס העיתונות הפיננסית היוקרתי על שם ג'רלד לוב.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully