וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ג'ון מאלון מאמין בליברטי מדיה: החליף מניות AT&T שבידיו במניות ליברטי

דפנה מאור

19.8.2001 / 17:08

חברת אחזקות התקשורת, המנוהלת ע"י מאלון, רשמה הפסדים ברבעון הקודם בגלל השקעות ב-UPC; מניות AT&T עלו ב-45% מתחילת השנה

ג'ון מאלון, טייקון הכבלים האמריקאי, החליף מיליוני מניות AT&T שהיו בידיו במניות של חברת אחזקות התקשורת ליברטי מדיה המנוהלת על ידו.

AT&T ביצעה ספין אוף של ליברטי (סימול LMCA) במהלך החודש שעבר, כחלק מתוכנית נרחבת לפירוקה לארבע ישויות נפרדות. בניגוד לספין אוף של AT&T וויירלס (סימול AWE), לא הציעה AT&T הפעם לבעלי המניות שלה להחליף את מניותיהם במניות של ליברטי, כך שמאלון רכש את מניות ליברטי מגורם שלישי, ככל הנראה.

עם החלפת 6.3 מיליון המניות הקטין מאלון את החזקותיו ב-AT&T והגדיל את החזקותיו בליברטי. ההחלפה נעשתה על בסיס מחיר השוק באותו יום בו בוצעה העסקה. מתחילת השנה עלו מניות AT&T ב-45%, לאחר שנפלו ביותר מ-60% משיאן בשנת 2000. מניות ליברטי מדיה עלו ב-10% מתחילת השנה, לאחר שנפלו ב-65% משיאן בשנת 2000.

ג'ון מאלון הוא בעל השליטה בחברת ליברטי מדיה, באמצעות 198.6 מיליון מניות מסוג B, נכון לסוף יוני. כמו כן החזיק מאלון 2.9 מיליון מניות מסוג A, לפני הגדלת הנתח על ידי החלפת מניות AT&T.

לליברטי מדיה השקעות בחברות תקשורת וטכנולוגיה ידועות כ-AOL-טיים וורנר , ניוז קורפ (סימול NWS) ומוטורולה (סימול MOT). אחת מהשקעותיה הכושלות ביותר בשנה החולפת היתה ב-UPC, חברת הכבלים האירופית, באמצעות החברה האם יונייטד גלובל קום.

בשבוע שעבר דיווחה ליברטי מדיה כי עברה להפסדים של 2.13 מיליארד דולר ברבעון השני של השנה, בגלל נפילה בשוויין של השקעותיה. מניות UPC נפלו ב-90.6% מתחילת השנה ונסגרו ביום שישי ב-89 סנט - לעומת שיא של 79 דולר במארס 2000. בשבוע שעבר דיווחה UPC על הפסד של חצי מיליארד דולר ברבעון השני, ומנכ"לה, מארק שניידר, התפטר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully