וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב: מתב נפלה ב-7% על רקע הדו"חות החלשים וההחלטה למנוע את מיזוג חברות הכבלים בתחום התוכן

אילן מוסנאים

19.8.2001 / 19:14

המעו"ף איבד 1.2% במחזור נמוך של 137 מיליון שקל; מניית כור נפלה ב-3.1% לאחר ההודעה על המשך המחיקות בגין אי.סי.איי; קבוצת אי.די.בי בלטה בירידות

הבורסה של תל אביב סיימה יום נוסף של ירידות שערים במדדים המובילים, תוך מחזור נמוך של 138 מיליון שקל.

המסחר נפתח בירידות שערים, בהשפעת המתיחות הבטחונית והירידות בסוף השבוע בנאסד"ק, כאשר המעו"ף משיל כבר 1.5% לרמה של 430.14 נקודות.

הירידות נמשכו לאורך כל שעות היום והמעו"ף נסגר בירידה של 1.23% לרמה של 431.32 נקודות. מדד תל אביב 100 ירד ב-1.26% לרמה של 419.72 נקודות. התל-טק נסגר בירידה חדה יותר של 2.72%.

איינהורן ושליו עוזבים את דסק"ש

מניית מתב , שפתחה את הבוקר עם פער ארביטראז' חיובי של 2.1%, סיימה את המסחר בירידה חדה של 7% במחזור של 2 מיליון שקל. המניה הגיבה, כנראה, להחלטתו של הממונה על ההגבלים העסקיים לאשר לחברות הכבלים למזג את פעילותן בתחום התשתיות אך לא את פעילותן בתחום התוכן.

כמו כן, נראה שמתב שילמה את מחיר הדו"חות הכספיים החלשים שפירסמה ביום חמישי אחרי המסחר בתל אביב. החברה דיווחה על הכנסות של 113.8 מיליון שקל ברבעון השני, בדומה לרבעון הראשון, ועל ירידה של כ-40% בהפסדים ל-40 מיליון שקל, לעומת הפסדים של 67.8 מיליון שקל ברבעון הקודם. השורה המאכזבת בדו"ח היתה שורת ההפסד התפעולי בניכוי פעילותה של נונסטופ, שגדלה מ-8 מיליון שקל ברבעון הראשון לרמה של 15 מיליון שקל ברבעון השני.

מניה נוספת שנפגעה מהחלטת הממונה על ההגבלים היא דסק"ש , שמחזיקה ב-49% ממניות חברת הכבלים תבל, שירדה ב-1.8% במחזור של 2.3 מיליון שקל. בנוסף, החברה דיווחה היום על המשך השינויים בקבוצה (שהחלו עם עזיבתו של המנכ"ל יורם טורבוביץ') עת הודיעה כי שני סגני הנשיא הבכירים, אילון שליו ובני איינהורן, יעזבו בחודשים הקרובים את תפקידיהם. את השניים (שמונו על ידי טורבוביץ' במהלך שנת 2000) יחליפו אנשי שלומו של המנכ"ל החדש, עמי אראל: יוסף דואר, המשמש כמנכ"ל חברת הכבלים תבל, ורענן כהן, שהיום מכהן כעוזרו של אראל בדסק"ש.

כור תפסיד ברבעון השני 168 מיליון דולר

גם שאר מניות קבוצת אי.די.בי נסחרו בירידות שערים, כאשר מניית אי.די.בי אחזקות איבדה 1.5%, מניית אי.די.בי פיתוח נפרדה מ-1.8% וכלל תעשיות ירדה ב-2%.

מניית כור , שפתחה בנאסד"ק פער ארביטראז' שלילי של 1.3%, ננעלה בירידה חדה של 3.1% במחזור של 9 מיליון שקל. החברה פירסמה בסוף השבוע האחרון אזהרת רווח לפיה היא צפויה למחוק ברבעון השני סכום של כ-600 מיליון שקל בגין ירידת שווי השקעתה במניות אי.סי.איי , ולסיים את הרבעון עם הפסד של כ-168 מיליון דולר.

בנוסף, מסרה החברה בשבוע שעבר כי מכרה 5% ממניות מכתשים אגן כדי להגדיל את הנזילות שלה, וכי תעמיד לאי.סי.איי קו אשראי בהיקף של 100 מיליון דולר לשנה וחצי הקרובות. מכתשים אגן ריכזה היום מחזור של 7 מיליון שקל ונסגרה בעלייה של 0.3%.

בנק מזרחי עלתה בעקבות הדו"חות

מניית בזק נסגרה בירידה של 0.8% במחזור של 8 מיליון שקל. המניה נפלה ביום חמישי ב-3.6% במחזור של כ-30 מיליון שקל, על רקע הקשיים בתהליך ההפרטה שלה. עיתון "הארץ" פירסם ביום חמישי ידיעה לפיה כל הגופים שהביעו התעניינות במכרז להפרטת החברה חזרו בהם, וכי הסיכוי למצוא לחברה רוכש בשנה הקרובה אפסי.

מניית בנק מזרחי רשמה עלייה של 0.4% במחזור של 2 מיליון שקל. הבנק פירסם היום את תוצאותיו הכספיות לרבעון השני ודיווח על עלייה קלה של כמיליון שקל ברווח הנקי ל-83 מיליון שקל, ועל עלייה של 14% בהכנסות ל-341 מיליון שקל.

שאר מניות הבנקים נסחרו היום במגמה שלילית, כאשר מניית בנק לאומי , שריכזה מחזור של 16 מיליון שקל - הגבוה בבורסה - ירדה ב-1.6%, מניית בנק דיסקונט ירדה ב-0.3% ומניית בנק הפועלים ירדה ב-0.8% במחזור של 10 מיליון שקל. מניית בנק הפועלים זכתה הבוקר להמלצת "קנייה" מכלכלני מריל לינץ', שקבעו לה מחיר יעד של 13 שקל - גבוה בכ-30% ממחירה בבורסה.

מניית טבע ריכזה מחזור של 15.5 מיליון שקל וירדה ב-0.8% - שיעור גבוה מפער הארביטראז' של 0.4% שפתחה בסוף השבוע בנאסד"ק. אל הירידות בטבע הצטרפה שורה של מניות דואליות, כאשר מניית פורמולה איבדה 5%, נייס השילה 3.9%, פרטנר נפרדה מ-3.5% ומניית טאואר ירדה ב-4.1%.

מניות רשתות השיווק, שהצליחו להציג ברבעון השני שיפור בתוצאות הכספיות, נסחרו היום במגמה מעורבת, כאשר מניית רבוע כחול נכסים עלתה ב-0.9% ומניית שופרסל ירדה ב-0.9%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully