וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בורסה: עליות שערים קלות במחזור דליל

אלי דניאל

20.8.2001 / 8:46

המסחר הבוקר נפתח בעליות של כחצי אחוז במדדי המעו"ף ותל אביב 100; התל-טק נסחר ללא שינוי; מחזור מסחר של 6 מיליון שקל בלבד

המסחר בבורסה נפתח הבוקר בעליות שערים קלות.

מדד תל אביב 100 רושם כעת עליה של 0.46% לרמה של 421 נקודות, המעו"ף עולה ב-0.63% לרמה של 434 נקודות ואילו התל-טק נסחר ללא שינוי.

מחזור המסחר בבורסה דליל ומסתכם ב-6 מיליון שקל בלבד.

טרום מסחר

שבוע המסחר בבורסה התל אביבית החל אתמול בירידות שערים כאשר מדד המעו"ף נע כלפי מטה בכ-1.2%, המשך ישיר למגמה השלילית בשלושת ימי המסחר האחרונים בשבוע שעבר, במהלכם איבד המעו"ף כ-3.1%, כל זאת על רקע ירידות השערים החדות בבורסת הנאסד"ק, המצב המדיני-בטחוני ופרסומם של נתונים מקרו-כלכליים מאכזבים ובהם מדד חודש יולי שהפתיע לרעה ונתוני האבטלה.

רמי דרור, מנכ"ל די.בי.אמ השקעות, מעריך כי יום המסחר הנוכחי עשוי להיפתח בעליות מתונות של עד כמחצית האחוז במחזורי מסחר נמוכים, כאשר המשקיעים ממתינים לראות מה תהיה מגמת המסחר בבורסות אירופה, כמו גם איזו מגמה ישקפו החוזים העתידיים על מדד הנאסד"ק.

דרור מציין כי כבר אתמול, לקראת סיום המסחר, ניתן היה להבחין בהופעת קונים בשוק ואלה בלמו ירידה חדה יותר של מדד המעו"ף. דרור מוסיף כי אופציות המעו"ף, אשר סטיית התקן הגלומה בהן נמוכה, מעידות אף הן על ציפייה לעליות מתונות.

מניית קונצרן כור , אשר עתיד לפרסם את תוצאותיו הכספיות לרבעון השני לקראת סוף השבוע, עלולה להמשיך ולסבול ממומנט שלילי גם היום, וזאת על רקע הודעת הקונצרן על הפסד צפוי של כ-168 מיליון דולר ברבעון השני. מניית כור איבדה אתמול כ-3.1% והשלימה בכך ירידה מצטברת של למעלה מ-9% בשלושת ימי המסחר האחרונים.

מניית דסק"ש עשויה ליהנות היום מתוצאותיה של חברת הסלולר סלקום המוחזקת על ידה בשיעור של 25% אשר דיווחה אתמול על גידול של כ-20% ברווחיה שהסתכמו בכ-137 מיליון שקל. שיפור נרשם גם בשורה העליונה של סלקום אשר הצביעה על הכנסות של כ-1.2 מיליארד שקל, עלייה של כ-8% בהשוואה להכנסותיה ברבעון המקביל.

מניית בזק עשויה לבלוט היום וזאת לאחר ירידה של למעלה מ-6% שרשמה המניה בשבוע המסחר האחרון, כפי הנראה, בעקבות חשש המשקיעים כי הפרטת החברה הולכת ומתרחקת. הבוקר מתפרסם ב"הארץ" כי טיוטת צו הבזק שהובאה אתמול לדיון בחברה עשויה להערים קשיים נוספים על ההפרטה.

עם זאת, את יום האתמול עברה בזק בירידה מתונה למדי של פחות מאחוז לאחר שבשוק הופיעו קונים אשר ביצעו איסוף של מניותיה, מה שיכול, אולי, להעיד על נתיב חיובי בו תצעד היום המניה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully