וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מטבעות: היורו שומר על כוחו ב-91.87 סנט; הין נחלש ל-120.3 ין לדולר

דפנה מאור

20.8.2001 / 8:52

הדולר צפוי להמשיך להיחלש השבוע; השוק מצפה להורדת ריבית של רבע אחוז בארה"ב

הין היפאני נחלש מעט מול הדולר במסחר הבוקר בטוקיו, לאחר שחברים בממשלת יפאן אמרו כי התחזקותו של המטבע לאחרונה איננה נאותה. הין התחזק ל-120.43 ין לדולר, אך חזר וירד ל-120.3 ין לדולר, לעומת 120.19 ין לדולר ביום שישי בניו יורק. מול היורו נע הדולר בכיוון ההפוך, והמטבע האירופי האחיד נסחר ב-91.87 סנט.

המגמה השלטת בשבוע שעבר היתה ירידה בדולר מול המטבעות האירופיים ומול הין. בתחילת השבוע שעבר החל הדולר לרדת בעקבות פרסומה של הודעה של קרן המטבע הבינ"ל, שהזהירה: "...גירעון המאזן החיצוני הנוכחי של ארה"ב אינו בר קיימא בטווח הארוך והוא מעורר חששות כי הדולר נמצא בסיכון של פיחות חד, במיוחד אם פריון העבודה יאכזב".

למרות ששר האוצר של ארה"ב חזר והדגיש כי ארה"ב עדיין דבקה במדיניות הדולר החזק, היה הדו"ח הגורם החזק יותר, בעיקר על רקע נתונים כלכליים שהראו שההאטה עדיין נמשכת במשק הגדול בעולם.

מספר נסיונות של ממשלת יפאן להחליש את הין פעלו זמנית בלבד, ונראה כי כך יהיה היום. ממשלת יפאן לא רואה בעין יפה את התחזקות הין, שכן היא פוגעת ביצוא מיפאן, ומערערת את סיכוי ההתאוששות הכלכלית. לפי הערכות, לא תתערב הממשלה בפועל ע"י מכירת ין, אלא אם ירד הדולר לרמה של 118.3 ין.

גורם נוסף השבוע שיפעל בשוק המט"ח הוא החלטת הריבית של הבנק הפדרלי בארה"ב. לפי תחזיות השוק צפוי הבנק להוריד את הריבית ברבע אחוז.

הליש"ט התחזקה ל-1.44 דולרים; הפרנק השווייצי נסחר ב-1.6548 פרנק לדולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully