וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נמשכות המחיקות בפועלים שוקי הון טכנולוגיות: ההפסד הרבעוני הסתכם ב-5.1 מיליון שקל

שלומי גולובינסקי

20.8.2001 / 10:35

ברבעון השני מחקה החברה את ההשקעה ב-Netos ,Tact ו-Allways on, ומנגד התחייבה להשקיע ב-Cyota במסגרת גיוס הון שלה

גם ברבעון השני של השנה נמשכות המחיקות בחברת ההשקעות בטכנולוגיה פועלים שוקי הון טכנולוגיות . ההפסד הרבעוני עמד הפעם על 5.1 מיליון שקל, בדרך להפסד חצי שנתי של 12.7 מיליון שקל.

הכנסות החברה מדמי ניהול מהקרנות שבניהולה ומרווח מני"ע המוחזקים כהשקעה שוטפת, הסתכמו ב-3.7 מיליון שקל. זאת, לעומת הכנסות של 9.3 מיליון שקל ברבעון המקביל.

ברבעון השני של השנה הפחיתה פועלים שוקי הון 5.9 מיליון שקל לירידת ערך שאינה בעלת אופי זמני של שלוש חברות מהפורטפוליו שלה. מדובר בהפרשה של 231 אלף דולר בגין הלוואת בעלים שניתנה לחברת Netos, שהפסיקה את פעילותה במהלך הרבעון השני. נטוס עוסקת בפיתוח פתרונות לניהול קשרי לקוחות (CRM).

כמו כן, הפרישה פועלים שוקי הון כ-914 אלף דולר בגין ירידת ערך מניות חברת Tact הנסחרות בנאסד"ק. ההפרשה השלישית והגדולה ביותר מתייחסת לחברת Allways on המספקת שירותי גישה באמצעות האינטרנט ליישומי מחשב שונים. כאן כבר הפרישה פועלים שוקי הון למעלה ממיליון דולר בשל קשיים בנסיונות השיווק ואי עמידה בתחזיות ההכנסות של החברה.

המחיקות, מסתבר, לא מרפות את ידי מנהלי קרן ההון סיכון, שהשקיעו בחודש יולי האחרון 171 אלף דולר בחברת Appilog, על חשבון התחייבות שניתנה בחודש אפריל האחרון. כמו כן, בתחילת החודש חתמה פועלים שוקי הון על התחייבות להשקעה שלה ושל קרנות שבניהולה בסך כולל של 750 אלף דולר (מהם 152 אלף דולר על ידי החברה עצמה) בחברת Cyota, וזאת, בכפוף להשלמת גיוס הון של 3.5 מיליון דולר ב-Cyota.

פועלים שוקי הון טכנולוגיות היא חברה בת בבעלות מלאה של פועלים שוקי הון, והיא עוסקת בהשקעות הון סיכון בחברות טכנולוגיה ישראליות באמצעות השקעה ישירה והשקעה בחברות וקרנות הון סיכון. בין השקעותיה ניתן למנות את קרנות ההון סיכון טכנופלסט טכנולוגיות וסטאר, וכן השקעות בחברות סייקלין ופאואר דיזיין. מניות החברה נסחרות לפי שווי של 8.7 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully