וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מרלז רוכשת מהכשרת הישוב ביטוח 51% ממניות השלד הבורסאי פיננסיטק תמורת כ-9.1 מ' ש'

אלי דניאל

20.8.2001 / 12:27

בנוסף, למרלז אופציה לרכוש כ-26.1% נוספים ממניות פיננסיטק בתמורה לכ-4.7 מיליון שקל נוספים; הכשרת הישוב ביטוח תרכוש מפיננסיטק את כל החזקותיה בחברות סטארט אפ

חברת מרלז מישור החוף , הנמצאת בשליטת משפחת יונה, מדווחת היום כי חתמה על חוזה לפיו תרכוש מהכשרת הישוב ביטוח כ-7.65 מיליון מניות של חברת ההשקעות פיננסיטק (לשעבר נור פרסום) המהוות 51% ממניותיה. העסקה בוצעה לפי מחיר של כ-1.19 שקלים למניית פיננסיטק, מחיר הגבוה בכ-90% ממחיר השוק של של המניה, המשקף לחברה שווי של כ-17.9 מיליון שקל.

כמו כן, הצדדים הסכימו ביניהם כי למרלז תינתן אופציית CALL, ובמקביל, להכשרת הישוב ביטוח תינתן אופציית PUT למכירת כ-3.9 מיליון מניות נוספות של פיננסיטק, המהוות כ-26.1% ממניותיה. חבילת מניות זו כוללת את יתרת אחזקות הכשרת הישוב ביטוח בפיננסיטק (כ-23.7% ממניותיה) וכן מניות נוספות אותן מתעתדת הכשרת הישוב ביטוח לרכוש ממנכ"ל פיננסיטק, אהוד אמיר (המחזיק בכ-2.8% מהמניות) וממחזיקים נוספים.

בנוסף, הכשרת הישוב ביטוח התחייבה לרכוש מפיננסיטק את כל השקעותיה בחברות טכנולוגיות, כך שבפועל רוכשת מרלז שלד בורסאי בעל קופת מזומנים בהיקף של כ-10 מיליון שקל. על פי ההערכות, מרלז מתכוונת להשתמש בפיננסיטק לשם ביצוע השקעות שונות בתחומי הנדל"ן והפיננסים. כמו כן, ככל הידוע, הסכום שתשלם הכשרת הישוב לפיננסיטק עבור החזקותיה בחברות סטראט אפ מסתכם בכ-2 מיליון שקל.

עלות העסקה עבור מרלז מסתכמת, בשלב זה, בכ-9.1 מיליון שקל, כאשר עם מימוש האופציה היא תשלם להכשרת הישוב ביטוח סך של כ-4.7 מיליון שקל נוספים.

יצוין כי הכשרת הישוב ביטוח רכשה את השליטה בפיננסיטק בנובמבר 1999 וזאת לאחר שהחברה היתה מצויה בהליכי פירוק. ההחזקה במניות פיננסיטק רשומה בספרי הכשרת ישוב ביטוח לפי שווי חברה של כ-15 מיליון שקל, כך שהעסקה הנוכחית עשויה להצמיח להכשרת הישוב רווח הון.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully