וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יעקב פרי: "סיכוי קטן שנקים אופרציה עצמאית בשוק הבינלאומי; אינטרנט זהב היא חיבור הגיוני מבחינתנו"

ערן גבאי

20.8.2001 / 10:57

נשיא סלקום מאשר כי החברה המשותפת עם אופק תוחזק על ידי סלקום ב-60%; "בשנים הקרובות השקעות החברה לא יהיו גבוהות יותר מאלה של השנים הקודמות"

"הסיכוי שנקים אופרציה עצמאית בשוק השיחות הבינלאומיות קטן. הבענו בעבר התעניינות במיזוג עם חברת ברק, אך לא הגענו לכלל הסכמה בנושא המחיר", כך אומר נשיא סלקום, יעקב פרי, ל-TheMarker.com. עוד אומר פרי כי "אנחנו מעדיפים התמזגות או קניית חברה קיימת בתחום".

עם זאת, מציין פרי כי הרווחיות בשוק הבינלאומי בעייתית, השוק צר והתחרות אגרסיווית, ועל כן החלטת החברה באשר לפעילות אפשרית בשוק תושפע בעיקר מהתנאים הרגולטוריים שיידרשו.

"אנחנו בוחנים רכישת חברת ISP. בעבר כבר ניהלנו מגעים עם נטוויז'ן ואינטרנט זהב. האחרונה מהווה מבחינתנו חיבור הגיוני ואנחנו בוחנים את האופציה הזו", אומר פרי.

בהקשר לשיחות המתנהלות עם אופק למיזוג והקמת חברה משותפת שתפעל בשוק התקשורת הפנים ארצי - שוק ה-LMDS - סבור פרי כי השיחות נמצאות בשלב ה"פיין טיונינג" שלהן ומקווים להגיע להסכם חיובי בימים הקרובים.

פרי מאשר כי החברה המשותפת תוחזק על ידי סלקום ב-60% ואופק תחזיק ב-40%. השיחות, לדבריו, מתנהלות בעיקר במישור המשפטי. "ננסה ליצור אגרוף שימצה את היכולות המשותפות שלנו ואת התשתית שלנו כדי שנהווה יריב ראוי במלחמה מול בזק, שלבטח לא תהיה קלה".

באשר לדו"חות הרבעון אומר פרי כי הוא אופטימי מאוד ונראה שהדברים הולכים בכיוון הנכון. פרי מעריך כי בשנים הקרובות השקעות החברה לא יהיו הרבה יותר גבוהות מבשנים הקודמות.

זמן האוויר הממוצע ללקוח וקצב הצטרפות המנויים ישמרו, לדבריו, על רווחיות החברה במימדים הדומים לרמות הנוכחיות.

עם זאת אומר פרי כי "יש לנקוט במידה של זהירות בעקבות מצב כלכלת ישראל המצויה בימיה הקשים ביותר ובעקבות המצב הבטחוני ומצב המשק שקשה לחיזוי. על כן יש התפתחויות שיכולות להשפיע על כמות הדיבור, הצטרפות המנויים הפעלת רשתות וזמני חירום. "אם לא יהיו שינויים משמעותיים באחד הפרמטרים האלה הרי שהחברה תשמור על תוצאות הדומות לאלה הקיימים", מסכם פרי.

בנוגע לצד ההוצאות, שרשם ירידה הרבעון, אומר פרי כי "נקטנו בצעדי התייעלות די מסיוויים ונמשיך בהם, שכן אנו דוגלים בהנחת המוצא שיעול עושים בעת שהחברה משגשגת והנחת העבודה הזו הוכיחה את עצמה. תהיה המשך השתקפות של הקיצוץ בהוצאות גם ברבעון השלישי של השנה".

"התחרות המחריפה בשוק הסלולר הישראלי תוליד מצב בו כעת יילחמו החברות על מחטף לקוחות, דבר שיעלה את הוצאות השיווק. יכול בהחלט להיות שהוצאות השיווק שלנו יגדלו, אך אנו מאמינים כי נאמנות הלקוחות והשירותים שנציע להם, ויותר מכך סל השירותים המלא שנציע ללקוחות, יהיה כזה שנוכל לעמוד בפרמטרים של הוצאות השיווק".

פרי מעריך כי "עד סוף 2001 ובשנת 2002 קצב רכישת הלקוחות יהיה משביע רצון". עם זאת נמנע פרי לציין שיעור מוערך לקצב הגידול וטוען כי "מוקדם להעריך".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully