וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מארק אדלסטון, אנליסט המוליכים למחצה של מורגן סטנלי דין ויטר, הוא האנליסט הפופולרי ביותר בוול סטריט

עפרה שלו

20.8.2001 / 23:02

הביקוש למחקר של 20 חברות הברוקרז' המובילות עלה ברבעון הראשון ב-88%; הנרי בלודג'ט ממריל לינץ' נעדר מהרשימה

מארק אדלסטון, אנליסט המוליכים למחצה של בנק ההשקעות מורגן סטנלי דין ויטר, תפס את מקומו של הנרי בלודג'ט ממריל לינץ' כאנליסט הנקרא ביותר בוול סטריט.

מורגן סטנלי תפס את 11 המקומות הראשונים ברשימת 20 האנליסטים הנקראים ביותר ברבעון השני, ו-15 מקומות מהרשימה בסה"כ. למריל לינץ', בנק ההשקעות בעל צוות המחקר הגדול ביותר, הייתה רק נציגה אחת - ג'סיקה רייף כהן, אנליסטית המדיה.

נראה כי עם החרפת הירידות בשערי המניות גובר הביקוש לחוות הדעת של האנליסטים, על אף הטענות כי הן מושפעות מהחברות עבורן מבצע בנק ההשקעות פעולות חיתום. הביקוש למחקר של 20 חברות הברוקרז' המובילות עלה ברבעון השני ב-88% לעומת תחילת שנת 2000, תקופה בה נסקו המניות בוול סטריט למחירי שיא.

אדלסטון צדק בהערכותיו לגבי מספר מניות מוליכים למחצה. הוא המליץ, למשל, לא לרכוש את מניות אינטל (סימול INTC) בנובמבר, מאז ירדה במניה ב-23%. הנרי בלודג'ט, שקנה את תהילתו כשהמליץ על יאהו (סימול YHOO) טרם זינקה, לא מופיע כלל ברשימת ה-20 המובילים, למרות שהחל לאחרונה לכסות את מיקרוסופט (סימול MSFT). כמה מהחברות עליהן המליץ, כגון eToys ו-Pets.com, פשטו את הרגל. מרי מיקר, אנליסטית האינטרנט של מורגן סטנלי, נעדרה אף היא מהרשימה.

בנקאי ההשקעות המובילים סופגים לאחרונה ביקורת נוקבת על תופעת ניגוד האינטרסים הפוגעת באיכות עבודתם. חצי ביקורת רבים מופנים לבתי ההשקעות, ולאנליסטים מובילים בפרט, על כך שפירסמו דו"חות מחקר מוטים וכתוצאה מהונאה זו משקיעים הפסידו מאות מיליוני דולרים בהשקעות.

ברוח הדברים, בית ההשקעות קרדיט סוויס הודיע לפני מספר שבועות כי יאסור על 430 האנליסטים העובדים בשורותיו להחזיק במניות של חברות אותן הם מסקרים. בית ההשקעות נקט במהלך זה לאחר שהמתחרה מריל לינץ' נקט בצעד דומה.

הפסדים של מאות מיליוני דולרים, בעקבות המלצות מוטות, הובילו קבוצות משקיעים רבות לתבוע ישירות בתי ההשקעות ואנליסטים ספציפיים. קבוצת משקיעים מ-Ebay (סימול EBAY) מאמזון (סימול AMZN) ו-AOL-טיים וורנר (סימול AOL) הגישה תביעה ייצוגית כנגד חברת מורגן סטנלי דין וויטר וכנגד האנליסטית מרי מיקר, בטענה כי האנליסטית הטעתה את המשקיעים ונתנה המלצות רכישה למניות שלא התבססו על אנליזה של החברה. תביעה אחרת הוגשה נגד הנרי בלודג'ט.

רשימת 20 האנליסטים המובילים הורכבה מנתונים שנאספו ע"י מערכת הפצת ההמחקרים של תומסון פייננשל/פירסט קול, העוקבת אחר מספר הפעמים שמתמש מקליק על כל מחקר. הנתונים אינם כוללים מחקרים שהופצו ישירות ע"י חברות ברוקרז'.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully