וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יצרנית ציוד המדידה האלקטרוני אג'ילנט עברה להפסד ברבעון; מתכננת לקצץ 4,000 משרות

דפנה מאור

21.8.2001 / 8:51

לא מצפה לחזור לרווחיות לפני 2002; מכירות הרבעון הנוכחי יהיו נמוכות יותר מהרבעון הקודם

יצרנית ציוד המדידה האלקטרוני אג'ילנט (סימול A) דיווחה אמש על הפסד ברבעון שהסתיים ביולי, והודיעה כי תקצץ 4,000 משרות בניסיון להקטין עלויות. ההפסד ברבעון נגרם בשל ירידה בביקוש למוצרי החברה. בעקבות ההודעה ירדה מניית החברה ב-8.9% במסחר לאחר הסגירה.

אג'ילנט, לשעבר חטיבה של HP (היולט פאקרד) , דיווחה על הפסד פרופורמה תפעולי של 109 מיליון דולר, או 24 סנט למניה, לעומת תחזיות להפסד של 35 סנט למניה. ברבעון המקביל רשמה החברה רווח של 158 מיליון דולר. בשורת ההכנסות נרשמה ירידה של 23% ל-1.81 מיליארד דולר.

אג'ילנט מתכננת להשלים את הקיצוצים - המהווים 9% מכלל כוח האדם שלה - לקראת אמצע השנה הבאה. החברה אמרה כי למרות ציפיות קודמות להתאוששות ברבעון שהסתיים בסוף יולי, המצב המשיך להידרדר.

אג'ילנט, בדומה ליצרניות ציוד אחרות שמוצריהן משמשים את תעשיית התקשורת והטכנולוגיה, נפגעה כתוצאה מהצטברות מלאים אצל לקוחותיה, וכתוצאה מהקטנת תקציבי הרכש שלהם.

במבט קדימה, צופה החברה מכירות של 1.3-1.5 מיליארד דולר ברבעון הרביעי של שנת הכספים, המסתיים בסוף אוקטובר. שיבה לרווחיות תדרוש הכנסות של 1.9 מיליארד דולר, ואג'ילנט איננה צופה תרחיש כזה לפני שנת 2002.

בנוסף לתחזית לגבי פעילותה שלה, אג'ילנט סיפקה הצצה לעולמם של לקוחותיה. לדברי החברה, המגזר הצפוי להתאושש ראשון הוא תעשיית התקשורת האופטית, לו מוכרת החברה ציוד בדיקה. בענפים אחרים - מחשבים, רשתות אחסון מידע - צפויה התאוששות איטית יותר הקשורה לתפנית כלכלית נרחבת והקטנת רמות מלאי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully