וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פיחות באיכות: הפסד של מיליון וחצי שקל לבית ההשקעות של צביקה בירן ומשפחת המבורגר

שלומי גולובינסקי

21.8.2001 / 9:15

איכות סיימה את הרבעון השני עם הפסד של 600 אלף שקל מניירות ערך; השקיעה 9 מ' ש' בפקדונות דולריים

המשבר בשוק הראשוני נתן את אותותיו בצורה חריפה באיכות שוקי הון של צביקה בירן והראל השקעות של משפחת המבורגר. במהלך המחצית הראשונה של השנה לא נדרשו שירותי הייעוץ של החברה לאף הנפקה, לעומת שתי הנפקות בהן שימשה איכות כיועצת בתקופה המקבילה.

גם החברה הבת אייל הנפקות לא ניהלה מתחילת השנה ולו הנפקה אחת, לעומת חמש הנפקות בהן השתתפה בתור מנהל הנפקה ראשי או מנהל הנפקה ראשי משותף בתקופה המקבילה. זו הסיבה העיקרית לכך שהכנסות איכות משירותי ייעוץ הסתכמו מתחילת השנה ב-200 אלף שקל בלבד (מחציתם ברבעון השני), לעומת הכנסות מדמי ייעוץ של 8.3 מיליון שקל בתקופה המקבילה.

ברבעון השני סבלה איכות מהפסד של 300 אלף שקל מניירות ערך סחירים. לעומת זאת, הרוויחה איכות מתחילת השנה כ-8.1 מיליון שקל, מהם 300 אלף שקל ברבעון השני, תודות למימוש של יתרת מניות ואיו שהחזיקה. בסיכומו של דבר, הפסידה איכות 1.1 מיליון שקל מהשקעה שוטפת בניירות הערך, מהם 600 אלף שקל ברבעון השני.

במהלך הרבעון השני של השנה הפחיתה איכות 1.4 מיליון שקל בגין ירידת ערך של ארבע השקעות טכנולוגיות שביצעה. מתחילת השנה מסתכמות המחיקות שביצעה איכות ב-2 מיליון שקל, שהופרשו בגין ירידת ערך בשש חברות בהן מושקעת החברה.

איכות סיימה את הרבעון השני של השנה בהפסד של 1.47 מיליון שקל, לעומת רווח של 2.1 מיליון שקל ברבעון המקביל. עם זאת, בחישוב חצי שנתי הרוויחה איכות 1.77 מיליון שקל, כאמור, בעיקר תודות למימוש מוצלח של יתרת מניות ואיו.

החברה האם של איכות, תום , הנשלטת על ידי בירן, מקבלת מאיכות דמי ניהול רבעוניים. לנוכח ההפסדים שצברה איכות ברבעון השני, היו דמי הניהול שהנפיקה איכות שליליים, בהיקף של 483 אלף שקל.

לאיכות השקעה של כ-9 מיליון שקל בפקדונות דולריים. ירידה ריאלית בשער הדולר תפגע כמובן ברווחיותה של איכות ויכולה לגרום לה הפסד. במחצית הראשונה של השנה יצרה ההשקעה באפיק הדולרי רווח של 600 אלף שקל לאיכות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully