וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הפעילות הווירטואלית של אורעד: הפסד מצטבר של 8.6 מ' ד' במחצית הראשונה של השנה

גולן פרידנפלד

21.8.2001 / 10:44

אורעד מערכות, הנסחרת בנויר מרקט, רשמה ירידה של 37% בהכנסות והפסד תפעולי של 5 מ' ד' ברבעון; מנכ"ל החברה: ברבעון הבא התוצאות יהיו טובות יותר

אורעד מערכות , הנסחרת בבורסת הנויר מרקט בגרמניה, מדווחת היום על ירידה של 37% במכירות לעומת הרבעון המקביל ל-3.4 מיליון דולר. בהשוואה לרבעון הראשון, נרשמה ירידה חדה גם כן בשיעור של 32% בשורה העליונה של החברה. אורעד מפתחת אולפנים וירטואליים, מערכות תוכנה לפרסום וירטואלי ותוכנה להצגה גרפית תלת ממדית של קבצי וידיאו באינטרנט.

ההפסד התפעולי של אורעד הסתכם ב-5 מיליון דולר ברבעון השני, לעומת הפסד תפעולי של 2 מיליון דולר ברבעון המקביל, כך שהחברה מתרחקת מנקודת האיזון אליה היא חפצה מאוד להגיע כמה שיותר מהר. ההפסד הנקי של החברה האמיר אף הוא מרמה של 1.5 מיליון דולר ברבעון המקביל ל-5.6 מיליון דולר ברבעון הנוכחי.

מנכ"ל החברה, אבי שריר, סבור כי החברה מושפעת מההאטה העולמית, והוא לא צופה שינוי מיידי בגורמים המקרו כלכליים המשפיעים על החברה. לעומת זאת מציין שריר, כי הרבעון השלישי יהיה טוב יותר מהרבעון הנוכחי בשל היקף ההזמנות שקיבלה החברה לרבעון השלישי, הקיצוצים בהוצאות שמבצעת החברה ברבעון השלישי, והמוצרים החדשים אותם פיתחה החברה ובהם תולה שריר תקוות לא מעטות.

אורעד הכפילה את הפסדיה במחצית הראשונה של 2001 לעומת אלו שהיו לה בתקופה המקבילה והם הסתכמו ב-8.6 מיליון דולר. בקופתה של אורעד יש כ-20.6 מיליון דולר ועם קצב שריפת מזומנים של 5 מיליון דולר לרבעון (כפי שהיה ברבעון הנוכחי) הרי שייתכן כי החברה תיאלץ לבצע קיצוצים נוספים על מנת להתאים את עצמה לרמת המכירות הנוכחית.

על לקוחותיה של אורעד נמנות תחנות טלוויזיה כמו בי.בי.סי, אן.בי.סי, סי.בי.אס, ABC ,SKY ,RTL ועוד. החברה מתמקדת בתכני ספורט, ובין בעלת מניות נוספת באורעד היא חברת אורמת הבורסאית, המחזיקה ב-17.3% מהון המניות שלה. בעלת המניות הגדולה באורעד הינה חברת ISL (המחזיקה ב-24.8%). החברה האם של ISL, חברת ISMM, הודיעה לפני כחודשיים על פשיטת רגל, אולם אורעד ציינה כי אין לכך כל השפעה על דו"חותיה הכספיים.

חברת ISL עסקה ברכישת זכויות שידור לאירועי ספורט מובילים בעולם ושיווקם למפרסמים. החברה, שבסיסה בשווייץ, החזיקה בזכויות שידור לסבב המקצועני, לאליפות העולם בכדורגל, ואורעד קידמה את אחד מקווי המוצרים המרכזייים שלה - IMadGINE. כלומר, עצם הפסקת הפעילות של ISL אמורה לפגוע באורעד הן ברמה התפעולית (ירידה בשורת המכירות) והן ברמה האסטרטגית, שכן היא נעזרה בקשריה עם החברה לגיוס לקוחות נוספים לחברה.

לאחרונה הודיע פורטל הספורט ספורטלו, שאורעד היתה אחד מבעלי המניות בו, על סגירה, אך קרוב לוודאי שלא נגרם נזק כספי מהותי לחברה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully