וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

IDC ישראל: הכנסות ספקיות שירותי המחשוב בישראל צפויות לגדול ב-54% עד שנת 2005

צורי דאר

21.8.2001 / 12:50

שוק המחשוב בישראל הסתכם בשנת 2000 ב-3.52 מיליארד דולר; הכנסות ספקיות שירותי המיחשוב בישראל ב-2000 היו כ-1.47 מיליארד דולר

שוק המחשוב בישראל שהסתכם בשנת 2000 בכ-3.52 מיליארד דולר, צפוי לגדול ב-54% עד שנת 2005. כך עולה ממחקר חדש על שוק שירותי המחשוב (IT) הישראלי שערכה IDC ישראל.

מן המחקר, שנערך על ידי האנליסט ערן הימל, עולה כי שוק שוק המחשוב בישראל היווה 3.2 אחוזים מהתל"ג בישראל לשנת 2000 (המסתכם ב- 110 מיליארד דולר).

נתון זה מציב את ישראל בין עשר המדינות המובילות בעולם ביחס בין השקעה בטכנולוגיית מידע לתוצר המקומי, ומעל לממוצע העולמי העומד על 2.7%. את הרשימה מובילה ארה"ב עם 4.7%. ישראל מקדימה מדינות מתועשות דוגמת צרפת (2.4%), גרמניה (2.3%) ויפאן (1.9%).

IDC ישראל מעריכה כי הכנסות ספקיות שירותי המחשוב הישראליות הסתכמו בשנת 2000 ב-1.47 מיליארד דולר והן צפויות לגדול ל-2.27 מיליארד בשנת 2005.

עם החברות המובילות בעולם המיחשוב בעולם נמנות: IBM, Compaq, CA, EDS, HP, Oracle. בישראל המובילות הן קבוצת פורמולה , נס טכנולוגיות, מלם , טלדור, תים ומחשוב ישיר. החברות שהובילו את שוק שירותי המחשוב בישראל בשנת 2000 הן IBM, נס טכנולוגיות ו-Compaq, המחזיקות יחדיו בנתח שוק של 28.3 אחוזים.

צרכני שירותי המחשוב הגדולים בישראל הם צה"ל והתעשיות הביטחוניות, הסקטור הציבורי, בנקים והמערכת הפיננסית, ענף התקשורת ושוק ההיי-טק. אלה צורכים שירותי ERP, כלי פיתוח, מערכות ניהול ותחנות עבודה, מיקור חוץ, CRM, יישומי זמן אמת ומערכות בילינג.

"תעשיית שירותי המחשוב בישראל מאופיינת כתעשייה בוגרת, המונעת בזכות תהליכי מחשוב מואצים המתרחשים במגזר העסקי והציבורי, פיתוח תהליכי ניהול ונטייה לאימוץ שירותים המתבססים על אוטומציה. באופן מפתיע דווקא ההאטה בכלכלה מביאה לריבוי השימוש במיקור חוץ ומהווה לפיכך את אחד הגורמים המניעים את שוק המיחשוב", אומר ערן הימל, אנליסט IDC ישראל.

בין הגורמים המניעים הנוספים של התעשייה הזו ניתן למנות את התפתחות תשתית התקשורת שהביאה עימה ריבוי ספקי שירותים כגון שירותי תוכן, יישומים ואינטרנט.

המחקר מנתח את הגורמים בתעשייה המעכבים את התפתחות שוק המחשוב בישראל, בהם ניתן לציין את ההאטה כלכלית הגורמת לבחינה מחודשת של פרויקטים ולדחייתם של אחרים.

גורם משמעותי נוסף הוא דרישת החברות הרוכשות שירותי מחשוב להחזר השקעה (ROI) ממשי ומהיר, שיתרום ליכולות הייצור והשיווק של החברה. דרישה זו מפעילה לחץ על מחירי השירותים, גורמת להתפתחות איטית של כלכלת האינטרנט ומביאה לתנודתיות קיצונית במצבת כוח האדם בשוק ההיי-טק.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully