וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אורלייט מחקה את טכנופלסט בדרך להפסד רבעוני של 6.4 מיליון שקל

שלומי גולובינסקי

21.8.2001 / 16:52

אורלייט מחקה 4.7 מיליון שקל מהשקעתה בטכנופלסט, וסבלה במקביל מתוצאותיה הכספיות הגרועות

חברת אורלייט , הנחשבת לזרוע התעשיתית של קבוצת פועלים השקעות סיימה את הרבעון השני של השנה עם הפסד של 6.4 מיליון שקל. עיקר ההפסד נובע ממחיקה של 4.7 מיליון שקל, המהווה את סכום עלות ההפרש של עלות ההשקעה לשווי המאזני של המניות.

ברבעון המקביל רשמה אורליט הפסד מתון יותר של 843 אלף שקל, אולם זה כלל רווח הון חד פעמי של 1.6 מיליון שקל כתוצאה מהנפקה פרטית שעשתה טכנופלסט, העוסקת בייצור מוצרי פלסטיק בהזרקה. טכנופלסט, ש-29% ממניותיה מוחזקים בידי ארלייט, סיימה את הרבעון השני של השנה בהפסד כבד של 6 מיליון שקל, בשל קיטון בהיקף המכירות, שבא במקביל לשחיקת מחירים, ושחיקת שערי המטבעות האירופיים ביחס לדולר.

מתחילת השנה הסתכמו הפסדי אורלייט ב-6.4 מיליון שקל, בהשוואה לרווח נקי של 2.5 מיליון שקל שהשיגה החברה בתקופה המקבילה.

אורלייט מחזיקה בנוסף בשליטה ביצרנית הצבעים אוניברקול (51.6%) שרווחיה ברבעון השני של השנה ירדו למיליון שקל, מחצית מהרווח שהשיגה בתקופה המקבילה. בנוסף, מחזיקה אורלייט בבעלות המלאה באורלייט תעשיות, העוסקת ביצור ארונות סעף, מארזי תחמושת חסיני אש לטנק המרכבה, וקסדות בליסטיות לצה"ל. מחזור המכירות של אורלייט תעשיות ברבעון השני עמד על 11 מיליון שקל, והניב רווחיות זעומה של 3,000 שקל.

בנוסף, מחזיקה אורלייט ב-17.3% ממניות סייקל גרופ, ביצור ושיווק מצע לחתולי בית, ספוגים לתעשיה, ורפד ללולים. בחודש מאי השקיעה אורלייט בסייקל עוד מיליון דולר והגדילה את החזקותיה בחברה לאמור. בנוסף, ערבה אורלייט במיליון דולר להבטחת הלוואה שקיבלה סייקל, וקיבלה בתמורה זכות להשקיע בחברה.

בקרוב תעבור השליטה באורלייט מידיה של פועלים השקעות לידי החברה האם שלה אורדן . העברת השליטה תתבצע בדרך של חלוקת מניות אורלייט כדיווינד בעין, ובראשם לאורדן, המנוהלת על ידי שאול קוברניסקי. אורדן מצידה, תרכוש מניות נוספות של אורלייט בסכום של 5 מיליון דולר, ותגדיל בכך את החזקותיה בחברה. מניות אורלייט נסחרות בבורסה לפי שווי של 66 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully