וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לוול 8 ממשיכה לחלק פעילויותיה: הודיעה על מכירת שתי חברות נוספות לחברת Envoy Technologies

נטע יעקבי

21.8.2001 / 17:12

שווי מכירת Geneva XIPC ו-Geneva Message Queuing לא נמסר; לפני 10 ימים נמכרה פעילות נוספת ללירז

לאחר שלפני כעשרה ימים הודיעה חברת לוול 8 על מכירת פעילות ה-Geneva AppBuilder שלה לחברת לירז, היא מדווחת היום על מכירת פעילויות Geneva XIPC ו-Geneva Message Queuing לחברת Envoy Technologies. מכירת הפעילות כוללת את כל הנכסים הקשורים בפעילות ואת האחריות לבסיס הלקוחות הקיים.

מנכ"ל לוול 8 הסביר כי העברת הפעילות תאפשר לחברה להתרכז בעסקים האחרים של החברה, קרי, פיתוח תוכנת ה-Cicero, המיועדת לאינטגרציה של תוכנות ויישומים שונים על שולחן העבודה במחשב האישי. תוכנה זו הוגדרה בעבר על ידי החברה בפעילות הצומחת ביותר, ולכן הגיוני יותר מבחינתה להתרכז בפעילות זאת.

חגורת המזומנים לוחצת על החברה, וזוהי ככל הנראה הסיבה שהיא נאלצת לבחור בין פעילות אחת לאחרת. מכירת פעילות ה-Geneva AppBuilder ללירז הזרימה לקופתה 20 מיליון דולר, כאשר 12 מהם הוזרמו לכיסוי חובותיה לבנק הפועלים, שהעמיד לה קו אשראי בגובה 15 מיליון דולר.

החברה שרויה במצוקת מזומנים קשה, כאשר בסוף הרבעון הראשון היו בקופתה 19 מיליון דולר בלבד, והיא העריכה במאי השנה כי היא תספיק לה ל-12 חודשים בלבד. שווי העסקה עם חברת Envoy Technologies לא נמסר, אך סביר להניח כי גם הוא נועד לרפד את קופת המזומנים של החברה.

מעבר לריפוד הקופה, מטרת צמצום הפעילות של החברה לאפשר לה להתמקד בפיתוח תוכנת ה- Cicero, אשר צופים לה שולי רווחיות גולמית גבוהים יחסית. התוכנה מיועדת לאינטגרציה של תוכנות ויישומים שונים על שולחן העבודה במחשב האישי, ומטרתה להקל על העבודה במרכזי שירות.

לוול 8 היא חברה אמריקאית שנמצאת בשליטתה של חברת "לירז מערכות" הנסחרת בתל אביב והמחזיקה ב-31% ממניותיה. החברה מתמחה במתן פיתרונות לאינטגרציה בין אפליקציות - Enterprise Application Integration. אינטגרציות אלו מאפשרות לעסקים לשלב מערכות מחשוב מסורתיות (Legacy Systems) עם מערכות חדשות. מניית החברה, הנסחרת בבורסת הנאסד"ק יורדת בשעה זו ב-0.7% למחיר של 3 דולרים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully