וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פייפר ג'פרי: ציפיות להאטה משמעותית בצמיחת ההכנסות גרמו להנמכת תחזיות משמעותית לקומפיוג'ן

נטע יעקבי

21.8.2001 / 19:50

הסיבה העיקרית היא כשלון פרויקט האינטרנט של החברה, Lab-On-Web, אשר היה אמור לשמש כמנוע צמיחת ההכנסות העיקרי. רכישת מנויים לג'נקרטה ול-Leads הצליחה מעבר למצופה

האטה משמעותית בצמיחת ההכנסות, יחד עם שינוי בהתמקדות מאמצי השיווק, הם הגורמים, לטענת כלכלני בית ההשקעות פייפר ג'פרי, שהביאו אותם להנמיך את התחזיות לקומפיוג'ן ולנקוב במחיר יעד מעודכן כלפי מטה, של 6 דולרים למניה.

לרגל שנה להנפקת החברה בנאסד"ק, בוחנים בבית ההשקעות את המודל העסקי שעמד בבסיס ההנפקה, ומוצאים שהוא לא עמד בציפיות והוכיח את עצמו כבעייתי, כאשר מוצרים אשר היו אמורים לשמש כמנועי הצמיחה העיקריים לא הצליחו לממש את ההבטחה, ומנגד, מוצרים אחרים הוכיחו את עצמם כבעלי פוטנציאל מכירות מעבר למצופה.

החברה, המפתחת טכנולוגיות חישוביות למחקר גנומי ופרוטאומי, כיוונה את מירב מאמצי השיווק שלה לקידום בסיס הנתונים - ג'נקרטה, ופלטפורמת ה-Leads, המאפשרת גם ניתוח של נתונים אלו. מאמצים אלו נחלו הצלחה מעבר למצופה והצליחו להרחיב את בסיס הלקוחות במהלך השנה.

במקביל ניסתה החברה להרחיב את שיווק השימוש בפלטפורמת ה-Leads, שהיא יקרה יותר, לציבור הרחב, על ידי הקמת פורטל באינטרנט שיאפשר שליחת שאילתות ספציפיות ללא הצורך לרכוש את הפלטפורמה כולה.

הפורטל, שנקרא Lab-On-Web, שימש כאחד ממקדמי המכירות הטובים בזמן הנפקת החברה, והן מנהלי החברה והן אנליסטים המסקרים את החברה העריכו כי יצליח לייצר הכנסות של מיליוני דולרים בשנה. אלא ששנה לאחר ההנפקה תקווה זו התבדתה, כאשר פרויקט האינטרנט לא הצליח לעמוד בציפיות, וכיום משמש האתר כערוץ הפצה וקידום מכירות של מוצרים אחרים.

הסרת רוב ההכנסות אשר אתר האינטרנט היה אמור להניב מהמודל העסקי, הביהו לצמצום דרמטי ברמת ההכנסות לטווח הקרוב. גם בשקלול ההכנסות הגבוהות מהמצופה מהג'נקרטה ומה-Leads, תחזית ההכנסות לשנת 2001 ירדה מ-13.4 ל-11.6 מיליון דולר, ול-2002, מ-41 ל-17 מיליון דולר בלבד. לשנת 2001 צופים הפסד למניה של 62 סנט ולשנת 2002 הפסד של 74 סנט.

בעקבות הנמכת התחזיות, דחו בפייפר ג'פרי את תאריך החזרת ההשקעה בחברה מ-2004 ל-2006. לטווח הארוך הם צופים כי השקעת החברה במו"פ ובמאמצי גילוי תרופות יוכיחו את עצמם, אך על מנת להגיע לרווחיות בזמן הקצר ביותר, על החברה לקצץ חלק מהעלויות התפעוליות. למרות הנמכת התחזיות, בשורה העליונה מביעים בבית ההשקעות אמון בחברה והביטוי לכך הוא הותרת המלצת ה"קנייה" על כנה.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully