הרשות השנייה: מג'יק נודלס הוא מוצר לא טעים

הרשות השנייה טוענת בבית המשפט כי כשלון המוצר נובע מטעמו ולא מפסילת קמפיין מג'יק נודלס על ידה. הרגולטור כמבקר מזון

איילה צורף

הרשות השנייה לא מסתפקת בלפקח על התוכן המשודר בערוצים 2 ו-10. היא לקחה על עצמה מעתה גם אחריות על הטעם הקולינרי של הצרכנים. ליתר דיוק, היא מחלקת ציונים לטעמן של ארוחות מג'יק נודלס - של חברת נטו.

הכל החל לפני כשלוש שנים, אז עלתה לאוויר פרסומת של מג'יק נודלס. בפרסומת נראה השחקן צחי נוי מנסה להניח יד על כתפה של אישה תאילנדית. האישה מתנגדת לניסיון החיזור שלו ובועטת בו. ברקע נשמע הקריין אומר: "לא כל תאילנדית חמה ומוכנה בתוך 4 דקות, אבל מג'יק נודלס כן". ברשות השנייה החליטו לפסול את הקמפיין, בשל טענה כי הוא פוגע ברשותיהן של הנשים התאילנדיות, ושל הנשים בכלל.

בנטו זעמו על הפסילה, שגרמה להם - לטענתם - אובדן כסף רב, שכן הקמפיין אמור היה להיות גולת הכותרת במהלך השקה של ארוחות מוכנות תחת המותג מג'יק. נטו החליטו לתבוע את הרשות השנייה ופנו לבג"ץ. שופטי בג"ץ פסקו כי הקמפיין ראוי לשידור, והוא הומוריסטי, אלא שזה קרה 8 חודשים לאחר הפסילה, והארוחות המוכנות של נטו כבר מזמן נעלמו מהמדפים.

כעת תובעת נטו פיצויים מהרשות השנייה, על אובדן הכנסות ואובדן נתח שוק, בעקבות מה שהוא לדעתם פסילה בלתי מוצדקת של קמפיין.

הרשות השנייה כותבת בתגובתה לבית המשפט: "המוצרים שנכשלו היו באיכות ירודה וזכו לביקורות קשות, ולפיכך נכשלו - ללא קשר לפסילת הפרסומת. אף פרסומת לא היתה מסייעת לתובעת לשווק מוצר שאינו ערב למאכל, בלשון המעטה; כל עניינה של התביעה הוא בנזק ספקולטיווי, הקשור לתוצאות אפשריות של מספר שידורים שלא שודרו".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully