וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

א.מ.ת מיחשוב שומרת על הקיים: יציבות במכירות - כ-68 מיליון שקל; הרווח ירד ל-5.5 מיליון שקל

גולן פרידנפלד

22.8.2001 / 9:56

הרווח נשחק ב-21% בעיקר בשל הפסדי חברות כלולות שהסתכמו ב-1.5 מיליון שקל; החברה השקיעה כרבע מיליון דולר באמיגו צ'ט לפי שווי של כ-3 מיליון דולר

חברת א.מ.ת מיחשוב מדווחת היום על הכנסות של 67.5 מיליון שקל ברבעון ועל רווח של 5.5 מיליון שקל, המשקף ירידה של 21% לעומת הרבעון המקביל. הרווח התפעולי של החברה הסתכם ב-10.7 מיליון שקל לעומת רווח של 10.3 מיליון שקל ברבעון המקביל, כך שהן מבחינת מכירות והן מבחינת רווחיות הצליחה החברה לשמור על הישגיה מהשנה שעברה.

הירידה ברווח הנקי מיוחסת בעיקר לגידול בהפסדי חברות כלולות שהסתכמו בכ-1.1 מיליון שקל, לעומת הפסד של 60 אלף שקל ברבעון המקביל. סעיף זה כולל מספר רב של חברות בהן מחזיקה החברה בשיעורים שבין 20%-50%.

עיקר פעילותה של החברה הינו מכירת מחשבים, ציוד היקפי ותוכנה של חברות המחשבים SUN ,COMPAQ ו-IBM, ומתן שירותים לאותם מחשבים. החברה מציינת כי חברת סאן מיקרוסיסטמס שינתה את מדיניות ההפצה שלה בישראל ומינתה למוצריה מפיצים נוספים על הקיימים. הדבר חושף את החברה לתחרות מוגברת על מכירת מוצרי SUN.

במהלך הרבעון השני השקיעה החברה כרבע מיליון דולר תמורת 9% מהון המניות של החברה בחברת אמיגו צ'ט, המפתחת ומשווקת מוצרים הנותנים פיתרון לבעיות משתמשים בשירותי צ'ט וקהילה באינטרנט. ההשקעה בוצעה לפי שווי חברה של כ-3 מיליון דולר.

אמיגו צ'ט חתמה לפני כחודש על הסכם שיתוף פעולה עם הקונצרן השוודי Aftonbladet, המחזיק בעיתון ובפורטל הנחשבים למובילים בשוודיה. על פי ההסכם, תשולב הטכנולוגיה של אמיגו צ'ט בפורטל Aftonbladet. היקף העסקה בשנתיים הקרובות יגיע לכ-2 מיליון דולר.

אמיגו צ'ט נמצאת כרגע במגעים לסבב גיוס הון ראשון. מנכ"ל החברה ומייסדה, ד"ר יורם זולברג, אמר ל-TheMarker.com כי החברה תשלים בתוך כארבעה חודשים גיוס הון בסך 4-6 מיליון דולר מהמשקיעים הקיימים ומקרנות הון סיכון אירופיות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully