וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רווח של 15.8 מיליון שקל לאלרוב של אלפרד אקירוב ברבעון השני

שלומי גולובינסקי

22.8.2001 / 10:36

הכנסות קבוצת אלרוב ברבעון השני הסתכמו בכ-74 מיליון שקל , לעומת כ-218 מיליון שקל בתקופה המקבילה בשנה שעברה

חברת הנדל"ן אלרוב , הנשלטת על ידי אלפרד אקירוב, סיימה את הרבעון השני של השנה עם רווח נקי של 15.8 מיליון שקל, בהשוואה לרווח נקי של 50.8 מיליון שקל שהשיגה ברבעון המקביל.

הכנסות קבוצת אלרוב ברבעון השני הסתכמו בכ-74 מיליון שקל, לעומת כ-218 מיליון שקל בתקופה המקבילה בשנה שעברה. בניכוי ההכנסות ממכירת דירות ב"מגדלי צמרת" הסתכמו הכנסות הקבוצה ברבעון השני של שנת 2001 ב-42.1 מיליון שקל, בהשוואה לכ-57.4 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

באלרוב מסבירים כי הירידה ברווחים ברבעון השני לעומת הרבעון המקביל נובעת בעיקר מפעילות הנכס המלונאי בירושלים (מלון מצודת דוד, לשעבר מלון הילטון), שסובל מהאטה כתוצאה מהמצב הבטחוני הפוגע בכל ענף התיירות והמלונאות בישראל. לאחר שמיצבה מחדש את מלון מצודת דוד כמלון לתיירות יוקרה, נוקטת קבוצת אלרוב שורה של צעדים ניהוליים ותפעוליים למזעור הנזקים מהמצב הבטחוני, וכתוצאה מכך קרוב המלון לאיזון תפעולי, נכון לחודש יולי.

קבוצת אלרוב ממשיכה ביישום מדיניותה להרחבת פעילות תחום הנדל"ן המניב באירופה, עם רכישת בניין משרדים ב"סיטי" של לונדון בהיקף של כ-18 מיליון דולר, באמצעות החברה הבת שלה PIH. שכר הדירה השנתי מהבניין מסתכם בכ-1.6 מיליון דולר. מימון העסקה בוצע בהון עצמי, כ-4.5 מיליון דולר, והיתרה מומנה בהלוואות Nonrecourse.

בניין "הסיטי" בלונדון הוא הראשון בסדרת רכישות נכסי הנדל"ן המתוכננות של הקבוצה באירופה, ובימים אלה נמצאת אלרוב במשא ומתן מתקדם לרכישה של נכסים נוספים. בקבוצת אלרוב רואים בתחום הנדל"ן המניב באירופה אפיק השקעה אסטרטגי, המהווה זרוע השקעה נוספת להשקעות בתחומי הנדל"ן בישראל ולהשקעות בתחומי הטכנולוגיה והתקשורת. בנוסף, מחזיקה אלרוב בבניין אלרוב בשדרות רוטשילד בתל אביב, הנחשב לאחד מהבניינים היוקרתיים בעיר. בתום תקופת הדו"ח הגיעה התפוסה בבניין לשיעור של כ-85%. לחברה יש כיום חוזים חתומים המהווים כ-90% משטח המשרדים במגדל.

קבוצת אלרוב פועלת ומשקיעה בשלושה תחומים - נדל"ן ומלונאות, טכנולוגיות ותקשורת. בתחום הנדל"ן פועלת אלרוב באמצעות חברת אלרוב נדל"ן ומלונאות , המחזיקה ומתפעלת נכסי נדל"ן מניב בישראל ובחו"ל.

בתחום הטכנולוגיות פועלת קבוצת אלרוב באמצעות טכנורוב, אשר משקיעה משנת 1994 בחברות טכנולוגיה בשלבים מוקדמים. בענף התקשורת פועלת אלרוב באמצעות קבוצת ITN, בה היא שותפה בשיעור של 30%, בתחומים של ייזום, תשתיות ושירותי תקשורת בחו"ל ובישראל.

אלרוב נמנית על בעלי המניות של קבוצת "ישראל 10", שזכתה במכרז הערוץ המסחרי החדש. אלרוב תקשורת מחזיקה בשיעור של כ-90% באלרוב ישראל, שהינה בעלת מניות (20%) "בישראל 10".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully