וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המזל של שלמה בר מאס.טי.ג'י: המשכורת עלתה רגע אחד לפני הקריסה בתוצאות

שלומי גולובינסקי

22.8.2001 / 10:56

STG, שתשלם השנה למנכ"ל שלה 1.5 מיליון שקל לפני בונוסים, סיימה את הרבעון השני עם קריסה של 97% ברווח הנקי

שלמה בר, בעל השליטה בחברת הרכיבים האלקטרוניים אס.טי.ג'י ומנכ"לה, יכול רק לברך על מזלו. רגע לפני שהחברה מדווחת על ירידה דרסטית בפעילות ועל התאפסות הרווחים, אישרה אסיפת בעלי המניות של אס.טי.ג'י שיפור ניכר בתנאי שכרו של בר.

בר, שסיים את השנה החולפת עם שכר בעלות של 2.2 מיליון שקל, ביקש וגם קיבל העלאה של לא פחות מ-40% בשכרו לשכר בעלות כוללת של 126 אלף שקל בחודש, לפני בונוסים על רווחים.

וזו בדיוק הנקודה. אישור תנאי השכר הגבוהים של בר יאפשר לו ליהנות ממשכורת גבוהה של 1.5 מיליון שקל בשנה, גם אם רווחי החברה יתאפסו, בדיוק כפי שקרה ברבעון השני של השנה.

STG מדווחת היום על נפילה של 36% בהכנסותיה ברבעון השני ל-18.2 מיליון שקל, לעומת הכנסות של 28 מיליון שקל ברבעון המקביל. בחברה תולים את האשם בירידה הדרסטית בפעילות שוק התקשורת בארה"ב, שמשפיע ישירות על לקוחות החברה בישראל, שספגו ביטולים ודחיות של הזמנות. כדור השלג המשיך להתגלגל כמובן גם לכיוון ספקי הרכיבים, בהם טלסיס, ארו רפק ו-STG.

בנוסף, סבלה STG מעלייה חדה יחסית באינפלציה, שהסתכמה במחצית הראשונה של השנה ב-1.6%, וכן משחיקה של הדולר מול השקל, שגרמה לגידול בהוצאות המימון של החברה ל-624 אלף שקל. STG מדווחת על רכישת הגנות כנגד התחזקות הדולר בעלות של 1.2 מיליון שקל, שהניבו לחברה הפסד של 208 אלף שקל.

בשורה התחתונה רשמה STG תוצאה חלשה במיוחד, בדמות רווח נקי מזערי של 120 אלף שקל. זאת, לעומת רווח נקי של 3.1 מיליון שקל ברבעון המקביל, ורווח נקי של 5.7 מיליון שקל ברבעון הראשון של השנה. בהשוואה לרווח ברבעון המקביל מדובר בקריסה של 97%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully