וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הרעה של 0.5% בתנאי הסחר ברבעון השני; ירידת מחירים וירידה כמותית ביצוא וביבוא הסחורות

ליאור כגן

22.8.2001 / 11:56

הלמ"ס: ההרעה בתנאי הסחר נגרמה מירידה חדה יותר במחירי היצוא לעומת הירידה במחירי היבוא; הירידה ביצוא התעשייתי מחריפה - 7.8% ברבעון השני

ברבעון השני של השנה ירדו מחירי יצוא הסחורות (למעט יהלומים) ב-1.5%, בהמשך לירידה של 0.9% ברבעון הראשון של השנה. זאת, לאחר עליית מחירים של 1.2% ברבעון האחרון של שנת 2000. מחירי יבוא הסחורות (למעט יהלומים ודלק) ירדו ברבעון השני באחוז אחד, לאחר עליית מחירים של 1.7% ברבעון הראשון של השנה, על כך נמסר מהלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

ברבעון השני נרשמה הרעה של 0.5% במדד תנאי הסחר (היחס בין השינוי במחירי היצוא לבין מחירי היבוא), כתוצאה מירידה גדולה יחסית במחירי היצוא לעומת הירידה במחירי היבוא.

סיכום השינויים הכמותיים מנוכים מהשפעות עונתיות, מצביע גם על התגברות הירידה ביצוא התעשייתי (למעט יהלומים): ברבעון השני ירד יצוא זה ב-7.8%, בהמשך לירידה של 1.7% ברבע הראשון השנה. זאת, לאחר עלייה כמותית של 30% בכל שנת 2000.

היבוא (למעט יהלומים ודלק), ירד כמותית ברבעון השני 2001 ב-4.2%, בהמשך לירידה בשיעור דומה ברבעון הראשון. מפירוט הממצאים, מתברר כי יבוא חומרי גלם ירד ברבע השני ב-4.6%, בהמשך לירידה של 7.7% ברבעון הראשון. יבוא מכונות, ציוד וכלי תחבורה יבשתיים ירד ב-1.1% ויבוא מוצרים לצריכה ירד כמותית ב-5.3%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully