וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר ממשיך ליפול מול המטבעות האירופיים; היורו שבר את מחסום ה-92.25 סנט

דפנה מאור

22.8.2001 / 11:52

הפרנק השווייצי נסחר ב-1.649 פרנקים לדולר; הין ב-119.54 ין לדולר; ציפיות להורדת ריבית באירופה

הדולר המשיך בנפילתו מול המטבעות האירופיים היום, לאחר שאתמול הוריד הבנק הפדרלי את הריבית בארה"ב ל-3.5%. היורו פרץ את מחסום ה-92 סנט ונסחר עתה בשער של 92.25 סנט. מול הפרנק השווייצי נסחר הדולר ב-1.6478 פ"ש, ומול הין הוא כרה שפל של 119.54 ין.

הורדת הריבית בארה"ב התבצעה על רקע סימנים להתמשכות ההאטה הכלכלית בכלכלה הגדולה בעולם. הריבית במשק האמריקאי עומדת כעת ברמה של 3.5% - הרמה הנמוכה מזה שבע שנים. בתחילת השנה עמדה הריבית ברמה של 6.5%. נגיד הבנק המרכזי, אלן גרינספאן, אמר כי הכלכלה האמריקאית ממשיכה להפגין סימני חולשה, וכי לא יהסס להוריד את הריבית שוב אם תימשך ההאטה.

ביורו תומכים היום גם נתונים מגרמניה, המראים כי מדד הביטחון העסקי (Ifo) רשם עלייה מפתיעה ביולי. המדד עלה מ-89.5 ל-89.8, לאחר שישה חודשים רצופים של ירידות. התחזיות צפו ירידה ל-88.9. הביטחון העסקי בגרמניה נפל במהלך החודשים האחרונים לשפל הנמוך ביותר מזה 5 שנים, בעקבות האטה חדה בצמיחה במשק הגדול באירופה. במקביל נרשמה עלייה באבטלה וירידה בהיקף הייצור התעשייתי.

העלייה המפתיעה במדד עשויה להצביע על סימנים, חלושים ככל שיהיו, לתפנית לטובה במהלך הרבעון הנוכחי או הבא. בכל מקרה, למרות האופטימיות המחודשת, מופעל על הבנק המרכזי של אירופה (ECB) לחץ כבד להוריד את הריבית. הריבית הנוכחי בגוש היורו עומדת על 4.5%, בעוד שהריבית בארה"ב היא 3.5%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully