וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הושלמה העברת השליטה בקבוצת פויכטונגר למשב וחייל אחזקות

אלי דניאל

22.8.2001 / 17:24

רפי פלד, מבעלי השליטה בחייל אחזקות, עשוי להתמנות לתפקיד יו"ר דירקטוריון פויכטונגר תעשיות; פעילות משב תמוזג לתוך פויכטונגר אלקטרו-מכניקה

עסקת מכירת השליטה בקבוצת פויכטונגר הושלמה היום. במסגרת העסקה, עזי פויכטונגר, בעל השליטה בקבוצה, וקבוצת מנהלים בכירים בקבוצה מכרו את החזקותיהם במניות פויכטונגר תעשיות ופויכטונגר השקעות (לשעבר, אפקון פרויקטים).

ל-TheMarker.com נודע כי חברת משב , הנמצאת בשליטת אריה גבעוני, רכשה מעזי פויכטונגר ומעובדים נוספים כ-24.7% ממניות השליטה בפויכטונגר תעשיות (20% מהון המניות), לפי מחיר של כ-80 שקל למניה, מחיר הגבוה כפליים ממחיר המניה בבורסה ומשקף לה שווי שוק של כ-56 מיליון דולר.

במקביל, משב רכשה כ-10% ממניות פויכטונגר השקעות לפי מחיר של כ-15 שקל למניה, הגבוה בכ-150% ממחיר המניה בבורסה ומשקף לה שווי שוק של כ-52 מיליון דולר. בנוסף למשב, חייל אחזקות , הנמצאת בשליטת קרן פלד השקעות , רכשה כ-36% ממניות פויכטונגר השקעות לפי אותו המחיר.

כמו כן, ל-TheMarker.com נודע כי רפי פלד, הנמנה עם בעלי השליטה בקרן פלד השקעות, בעלת השליטה בחייל אחזקות, עשוי להתמנות לתפקיד יו"ר דירקטוריון פויכטונגר תעשיות. בנוסף, קיימות הערכות לפיהן מייד עם השלמת הרכישה ימנו בעלי השליטה החדשים דירקטורים מטעמם.

ככל הידוע, אמורה משב להפוך לחברת החזקות כך שפעילותה בתחום ייצור ושיווק מיזוג האוויר תמוזג אל תוך פויכטונגר אלקטרו-מכניקה , המהווה את זרוע הפעילות התעשייתית של הקבוצה. מיזוג זה עתיד ליצור חברה - אחת מכמה המצויות בשליטת פויכטונגר תעשיות - בעלת היקף מכירות שנתי של כ-500 מיליון שקל.

מלבד פויכטונגר אלקטרו-מכניקה, המוחזקת על ידה בשיעור של כ-81.3%, מחזיקה פויכטונגר תעשיות בשליטה (כ-72.4% מהון המניות) של חברה ציבורית נוספת - אפקון בקרה ואוטומציה העוסקת בהקמה, התקנה, תכנות והפעלה של מערכות בקרה תעשייתית ומערכות גילוי וכיבוי אש. בנוסף, החברה מחזיקה בשורה ארוכה של חברות פרטיות אשר העיקרית שבהן הינה פויכטונגר דרום שהשיגה בשנת 2000 רווח נקי, לפני מס, של כ-34 מיליון שקל.

על פי ההערכות, בעקבות רכישת השליטה בפויכטונגר השקעות אשר בקופתה מצויים מזומנים ושווי מזומנים בהיקף של למעלה מ-19 מיליון דולר, תוכל חייל אחזקות להשלים את תוכניתה, אשר פורסמה עוד בחודש מארס 2001, לרכישת 50.1% ממניות יסקל .

חייל אחזקות מחזיקה כיום בכ-8% ממניות יסקל, כך שבהתאם לתנאי העסקה המקוריים היא זקוקה לכ-19.3 מיליון דולר לשם השלמת רכישת השליטה ביסקל. רכישה זו, צפויה להתבצע בימים הקרובים באמצעות המזומנים שבקופת פויכטונגר השקעות ובאמצעות מימון בנקאי שיוענק על ידי קבוצת בנקים, בהם לאומי וקונטיננטל.

כמו כן, כפי שפורסם השבוע ב-TheMarker.com, צפויה חייל אחזקות להצטרף לגרעין השליטה בקבוצת פורמולה , שהיום פירסמה את תוצאותיה לרבעון השני של השנה אשר הראו על הפסד רבעוני של כ-8.5 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully