וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אירופה: מניות הטלקום והאינטרנט הובילו את המגמה השלילית; יאהו ירדה ב-11.2%

יהודה שויצר

22.8.2001 / 19:41

בפרנקפורט, הדקס רושם עלייה מתונה על רקע נתוני הביטחון העסקי המעודדים; ירידות במניות הסלולר

עליות השערים שנרשמו במהלך המסחר בבורסות אירופה נעלמו כלא היו עם הפתיחה השלילית בוול סטריט. המדדים, שקיבלו דחיפה חיובית עם פרסום מדד הביטחון העסקי בגרמניה לחודש יולי שהראה עלייה מפתיעה לאחר 6 חודשי ירידות, נסוגו לקראת תום המסגר ונסגרו בירידות מתונות.

בלונדון, ירידות במניות טלקום הובילה את ה-FTSE לירידה של 0.4%. בפאריס נסגר ה-CAC 40 בירידה של 0.47%, ובפרנקפורט המסחר נמשך במגמה חיובית לאור נתוני הביטחון העסקי.

מדד הביטחון בעסקי בגרמניה של מכון Ifo הראה עלייה מפתיעה בביטחון העסקי ביולי. המדד עלה מ-89.5 ל-89.8, לאחר שישה חודשים רצופים של ירידות. התחזיות צפו ירידה ל-88.9. הביטחון העסקי בגרמניה נפל במהלך החודשים האחרונים לשפל הנמוך ביותר מזה 5 שנים, בעקבות האטה חדה בצמיחה במשק הגדול באירופה. במקביל נרשמה עלייה באבטלה וירידה בהיקף הייצור התעשייתי.

מניות חברת תוכנות אבטחת המידע הגדולה באירופה, בלטימור טכנולוגי'ס, קפצו ב-6.7%לאחר שהודיעה על צעדי התייעלות. החברה הודיעה כי תקצץ יותר ממחצית מסגל עובדיה - כ-500 איש - לאחר שרשמה הפסד גדול ברבעון השני. ההפסד נגרם בעיקרו מהוצאות רכישה. בלטימור רשמה הפסד נקי של 691 מיליון דולר, לעומת הפסד של 19 מיליון דולר ברבעון השני.

ירידות חדות במניות הטלקום

הפסד חד מהצפוי לחברת הטלקום הנורווגית טלנור ברבעון השני. החברה דיווחה על הפסד נקי של 179 מיליון דולר על רקע מחיקות ענק שביצעה כתוצאה מהשקעות כושלות. בשורת הרווח התפעולי דיווחה בחברה רווח של 196 מיליון דולר, שיעור הנמוך ב-10% מהתחזיות המוקדמות. מניות החברה ירדו ב-5%.

ירידות שערים נרשמו בקרב מניות הטלקום המובילות. בריטיש טלקום ירדה ב-2.4%, וודאפון איבדה 1.9% ופראנס טלקום רשמה ירידה של 2.6%.

מניות האינטרנט באירופה רושמות ירידות חדות, על רקע החולשה במניות ענקיות האינטרנט בנאסד"ק: QXL ריקרדו, מפעילת אתר המכירות הפומביות, נפלה ב-15%. לייקוס אירופה מאבדת 6.5% ויאהו ירדה ב-11.2%.

קבוצת המזון נסטלה ירדה ב-1.9%, לאחר שדיווחה כי הרווח הנקי במחצית הראשונה של השנה עלה ב-12.7% בקצב שנתי - ועלה על התחזיות של האנליסטים, שצפו גידול של 7%. הצמיחה ברווח נרשמה תודות לגידול של 6% במכירות. החברה אמרה כי היא מצפה כי הרווחים והמכירות בשנה כולה יעלו על אלו של שנת 2000.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully