וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נדחתה בקשת חברת הכבלים כבלטק לצו מניעה זמני נגד חברת הלוויין

הארץ

23.8.2001 / 8:59

כבלטק טוענת כי חברת הלוויין הפרה התחייבות שלא לנתק מנויים המבקשים לעבור משידורי הכבלים לשידורי הלוויין

מאת אסף ברגרפרוינד

בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה אתמול את בקשתה של חברת כבלטק, המחזיקה בבעלותה את התשתית לשידורי הכבלים ביהודה ושומרון, להוציא צו מניעה זמני נגד חברת די.בי.אס שירותי לוויין, שיאסור עליה להשתמש בתשתיות הכבלים השייכות לכבלטק; עוד ביקשה כבלטק לאסור על חברת הלוויין לנתק מנויים המחוברים למערכת השידורים שמפעילה כבלטק.

בבקשה שהגישה כבלטק נטען כי חברת הלוויין הפרה התחייבות קודמת שלה שלא לנתק מנויים המבקשים לעבור משידורי הכבלים לשידורי הלוויין, ולהימנע משימוש בתשתית של כבלטק, כל עוד לא יוסדרו היחסים בהסכם הקובע נוהל מסודר בעניין ניתוק ושימוש בתשתית.

לטענת כבלטק, בעת שמנוי מבקש להתנתק ממערכת השידורים שלה ולהתחבר ללוויין, היא זו שרשאית לנתק את המנוי, ורק לאחר מכן רשאית חברת הלוויין לחבר אותו לשידוריה באמצעות תשתית עצמאית. עוד נטען כי חברת הלוויין נוהגת לנתק בעצמה את המנויים ממערכת השידורים של כבלטק ללא ידיעתה.

בבקשתה למתן צו מניעה נגד הפעולות של חברת הלוויין, נטען כי באחרונה החלה החברה במבצע שיווק אגרסיווי באריאל, שבו שיכנעה מאות מנויים להתנתק ממערכת השידורים של כבלטק. לטענת כבלטק, חברת הלוויין סירבה להתחייב כי תחדל לנתק מנויים בעצמה, וכי תימנע משימוש בתשתית של כבלטק. כבלטק טענה כי פעולותיה של חברת הלוויין עלולות לפגוע בתשתיות הקיימות של כבלטק ובאיכות השידורים למנוייה.

כבלטק מציינת כי מאחר שבקרוב יוכלו המנויים לקבל שירותי אינטרנט מהיר באמצעות מערכת התשתית של כבלטק - הרי שכל פגיעה בתשתית שלה תקשה על מתן שירותים אלה ועלולה לגרום להפסדים קשים.

שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב אסתר חיות קבעה בהחלטתה כי מלבד מבצע השיווק של חברת הלוויין שמתקיים באריאל, כל העובדות היו ידועות לכבלטק כבר מזמן ולכן אין היא סבורה שיש דחיפות במתן צו מניעה זמני במעמד צד אחד, לפני שהוגשה תביעה לבית המשפט.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully