וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גם אלפרד אקירוב מוכר אג"ח: אלרוב מגייסת 50 מיליון שקל

שלומי גולובינסקי

23.8.2001 / 13:28

כך נודע ל-TheMarker.com; את הגיוס מובילה גמול סהר; היום מגייסת אי.בי.איי כ-50 מיליון שקל עבור שיכון ובינוי

גם איש העסקים אלפרד אקירוב מצטרף לגל גיוסי האג"ח הגדולים. ל-TheMarker.com נודע כי בית ההשקעות גמול סהר מארגן עבור חברת הנדל"ן של אקירוב, אלרוב , גיוס אג"ח של כ-50 מיליון שקל. המדובר בסדרה ישנה של אג"ח שהנפיקה אלרוב, ושהיו בבעלותה.

הריבית שמציעה אלרוב למשקיעים עומדת על 6.8% והאג"ח מדורג על ידי מעלות בדירוג A+. בתחילת השבוע הבא אמורה גמול להשלים את הגיוס עבור אלרוב.

היום מגייסת שיכון ובינוי כ-50 מיליון שקל באמצעות הנפקת אג"ח להמרה נשואות ריבית של 6.3%, כשאת ההנפקה מובילה עבורה אי.בי.אי חיתום. גם הגיוס של שיכון ובינוי קיבל את הדירוג A+ מצד מעלות. ההנפקה של שיכון ובינוי אמורה להיסגר בשעות הצהריים.

אתמול פירסמה אלרוב דו"חות כספיים לרבעון השני של השנה, בהם דיווחה על רווח רבעוני של 15.8 מיליון שקל. זאת, בהשוואה לרווח נקי של 50.8 מיליון שקל שהשיגה ברבעון המקביל.

הכנסות קבוצת אלרוב ברבעון השני הסתכמו בכ-74 מיליון שקל, לעומת כ-218 מיליון שקל בתקופה המקבילה בשנה שעברה. בניכוי ההכנסות ממכירת דירות ב"מגדלי צמרת" הסתכמו הכנסות הקבוצה ברבעון השני של שנת 2001 ב-42.1 מיליון שקל, בהשוואה לכ-57.4 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

באלרוב הסבירו כי הירידה ברווחים ברבעון השני לעומת הרבעון המקביל נובעת בעיקר מפעילות הנכס המלונאי בירושלים (מלון מצודת דוד, לשעבר מלון הילטון), שסובל מהאטה כתוצאה מהמצב הבטחוני הפוגע בכל ענף התיירות והמלונאות בישראל. לאחר שמיצבה מחדש את מלון מצודת דוד כמלון לתיירות יוקרה, נוקטת קבוצת אלרוב שורה של צעדים ניהוליים ותפעוליים למזעור הנזקים מהמצב הבטחוני, וכתוצאה מכך קרוב המלון לאיזון תפעולי, נכון לחודש יולי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully