וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

האבסורד של אורידיון: שווי שוק של 174 מ' ד' למרות מחזור מכירות של 4.1 מ' ד' בלבד במחצית השנה

גולן פרידנפלד

23.8.2001 / 11:55

ההפסד הרבעוני הסתכם ב-2.6 מ' ד'; בחברה מאמינים כי במחצית השנייה תתחיל לקצור את פירות השקעתה, למרות שבהשוואה לתקופה המקבילה לא צמח מחזור ההכנסות שלה

חברת אורידיון העוסקת בתחום הניטור הרפואי ונסחרת בשווייץ, מדווחת על הפסד של 2.6 מיליון דולר ברבעון לעומת הפסד של 1.5 מיליון דולר ברבעון המקביל. ההכנסות של החברה הסתכמו ב-2.3 מיליון דולר בדומה לרבעון המקביל, ומהוות בהחלט אכזבה מבחינתם של המשקיעים שציפו לקצב צמיחה גבוה בהרבה. בסך הכל, בחצי השנה הראשונה הפסידה החברה 6.1 מיליון דולר והכנסותיה הסתכמו ב-4.1 מיליון דולר בלבד.

ההוצאות התפעוליות של החברה עלו ברבעון השני של השנה ב-44% והסתכמו ב-3.9 מיליון דולר. עלייה זו נובעת, בין היתר, מההשקעה של החברה בפיתוחם של מוצרים חדשים. בתחילת הרבעון השלישי קיבלה אורידיון את אישור ה-FDA למערכת ה-BreathID שפיתחה, המאפשרת אבחון נוכחות חיידק ה-Helicobacter pylori, המהווה את הגורם העיקרי לכיב קיבה (אולקוס), באמצעות בדיקה לא פולשנית של דגימת הנשימה. בימים אלה מתחילה אורידיון בהכנות להשקת המוצר בארה"ב, במועד בו יתקבל היתר שיווק ה-FDA לחומר המשמש לזיהוי החיידק.

וולטר טבצ'ניק ,סמנכ"ל הכספים של החברה, מסר כי "על אף חוסר היציבות וההאטה שנרשמה בתקופה זו בשוק הציוד הרפואי, תואמות הכנסותיה של אורידיון את תוכניות החברה". לא בטוח שהמשקיעים בחברה מרוצים מקצב ההתקדמות שלה, ובטח שאינם מרוצים ממחיר המניה.

אורידיון הונפקה באפריל 2000 בבורסת שווייץ וגייסה כ-78 מיליון דולר, מהם 33 מיליון דולר בהצעת מכר. מחיר המניה בהנפקה נקבע על 29 פרנק שוייצי, ומאז ירד מחיר המניה ב-43% והוא עומד על 16.5 פרנק שווייצי - מה שמביא את החברה לשווי שוק של 174 מיליון דולר.

בפברואר השנה מכרו בעלי העניין בחברה כ-4.35 מיליון מניות במחיר של 46 פרנק שווייצי, שהכניסו לבעלי המניות כ-118 מיליון דולר. אך אלו לא היו היחידים שהרוויחו ממניות אורידיון. גם חברת רוזבאד , הנסחרת בבורסה התל אביבית, ושמכרה כ-316 אלף ממניות אורידיון, רשמה ברבעון הראשון רווח של 37 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully