וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אולטימטום הח"כים הדתיים: יגאל ביבי ויצחק ועקנין מאיימים להתלונן במשטרה אם ערוצי הסקס לא יורדו עד יום א'

רוני קורן-דינר

23.8.2001 / 16:43

שלחו מכתב לשר התקשורת ולמועצה לשידורי כבלים ולוויין; יורם מוקדי: "החוק מאפשר לכבלים להסיר את הערוצים רק עם המעבר לרשיונות - בעוד 5 חודשים"

חברי הכנסת יגאל ביבי (מפד"ל) ויצחק ועקנין (ש"ס) שלחו אתמול מכתב לשר התקשורת ולמועצה לשידורי כבלים ולוויין, ובו הם מאיימים להגיש תלונה למשטרה אם לא יוסרו ערוצי הסקס בכבלים ובלוויין עד יום ראשון. ביבי וועקנין טוענים כי החוק נכנס לרשומות לפני שבועיים, ואילו חברות הכבלים טוענות כי לא יורידו את הערוצים עד המעבר לשידור בשיטת הרשיונות - בעוד חמישה חודשים.

ביבי וועקנין הם יוזמי ההסתייגות לחוק הבזק, שחייב את חברות הכבלים והלוויין להוריד מהאוויר ערוצים שעיקר שידוריהם הוא מין. הם מאיימים עוד ליזום חקיקה של איסור מוחלט על שיבוץ משדרים הכוללים מין ולא רק ערוצים שלמים (כפי שהיה בחוק המקורי, הצעה שאף עברה קריאה טרומית). חקיקה כזו תשמוט את הקרקע מתחת לרגלי חברות הכבלים, שנערכו להרחבת מגוון סרטי הסקס בערוצי ההום סינמה, למקרה שיחייבו אותן להוריד את הערוצים המיוחדים למין.

"החוק, כפי שהוא מנוסח כעת, מאפשר לכבלים פרשנות לפיה יוכלו להסיר את הערוצים רק עם המעבר לרשיונות", אומר יורם מוקדי, מנהל מינהלת הסדרת השידורים לציבור במועצה לשידורי כבלים ולוויין. "אנחנו מנסים להגיע עם החברות להסכמה בעניין הורדת הערוצים באופן מיידי, אך כרגע זה בעיקר תלוי ברצון טוב".

חברות הכבלים ביקשו בשבוע שעבר לאפשר להן לשדר חבילות משדרי סקס בתשלום לפי פרק זמן (PPV) - בלילות או בסופי שבוע. זאת, במקום החלופה שנערכו לה בינתיים - הגדלת מבחר משדרי המין הניתנים בשיטת תשלום לפי צפייה בודדת (הום סינמה או View Pay Per). חברת הלוויין, מצדה, דורשת שייערך לה שימוע בנפרד לסוגיית ערוצי הסקס. מגבלת הערוצים למבוגרים לא תחול על YES לפני שתחול על הכבלים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully