וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יעקב שחר מקים חברת נדל"ן בינלאומית

שלומי שפר

25.2.2007 / 10:05

קבוצת שחר שבשליטת משפחות שחר וקז מקימה זרוע נדל"ן שתקרא מאיר-נדל"ן ותנוהל על ידי בנו של שחר, רום

יעקב שחר מצטרף לזרם ההולך וגדל של אנשי עסקים ישראליים שעוברים לעסוק בתחום הנדל"ן הבינלאומי. קבוצת שחר שבשליטת משפחות שחר וקז מקימה זרוע נדל"ן שתקרא מאיר-נדל"ן. בראש החברה יעמוד בנו של יעקב שחר, רום שחר.

רום שחר (34) הוא אחד משני בנים של יעקב שחר שעבדו בחברת הביטוח הפניקס, שנשלטה על לפני חצי שנה על ידי אביהם. רום, הבכור, היה בכיר בחטיבת הפיננסים של החברה. ואולם רום למעשה לא התפטר מתפקידו בחברה שכן לא הועסק על ידי הפניקס ולכן למעשה המעבר שלו לחברת הנדל"ן שמקימה קבוצת מאיר, הוא חלק.

לפני כחצי שנה נרכשה השליטה בפניקס מידי קבוצת מאיר על ידי קבוצת דלק שבשליטת יצחק תשובה, לפי שווי של כ-750 מיליון דולר. שחר רכש את השליטה בפניקס בתחילת 2002 לפי שווי של 542 מיליון דולר. מקורבים למשפחת שחר מסרו, כי המעבר של רום מהפניקס לחברה המשפחתית היה מוסכם על יצחק תשובה ועל יו"ר הפניקס אהוד שפירא, וכי היחסים בין קבוצת מאיר לקבוצת דלק מצוינים.

מקבוצת מאיר נמסר בתגובה: "אכן הוקמה חברת בשם מאיר נדל"ן שתהווה זרוע הנדל"ן של מאיר מכוניות ותתעסק בכל תחומי הנדל"ן באופן גלובלי ובראש החברה יעמוד רום שחר".

בעבר פורסם כי חברת מאיר אירופה, זרוע הפעילות הנדל"נית בחו"ל של קבוצת מאיר שהוקמה לפני מספר חודשים, מצויה במגעים למהלך העסקי המרכזי הראשון שלה מאז הוקמה. אז פורסם כי החברה על סף סיכום לרכישת 35% מפעילות הנדל"ן של יולי עופר בהונגריה, והיא תקבל אופציה לרכוש 35% נוספים מפעילות החברה בעוד שנתיים.

פעילות הנדל"ן של יולי עופר בהונגריה כוללת בעיקר פרויקטים למגורים של אלפי יחידות דיור, הנמצאים בשלבי פיתוח שונים, וכן נכסים מניבים. מרבית הנכסים נמצאים בבודפשט. העסקה אינה כוללת את מלון מרידיאן בעיר שבבעלותו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully