וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שיכון עובדים תונפק בבורסה

ענת ג'ורג'י

25.2.2007 / 14:36

שיכון ובינוי, שבשליטת קבוצת אריסון, מקדמת בימים אלה את הנפקת חברת הבת שיכון עובדים, לפי שווי המוערך במעל מיליארד שקל

חברת נדל"ן נוספת בדרך לבורסה: שיכון עובדים. שיכון ובינוי, שבשליטת קבוצת אריסון, מקדמת בימים אלה את הנפקת חברת הבת שלה, לפי שווי המוערך במעל מיליארד שקל.

שיכון עובדים היא אחת מחברות הבנייה הוותיקות והגדולות בישראל שמתמחה בבנייה למגורים, ונחשבת לאחד ממרכזי הרווח של שיכון ובינוי. החברה מקימה מאות יחידות דיור בפרויקטים רבים ברחבי הארץ ובהם: פרויקט עיר ימים בנתניה המוקם בשיתוף עם חברת אזורים, פרויקט בזכרון יעקב, בגבעתיים, בחיפה, בתלמי מנשה, בכפר סבא בקרית אונו ובג' החדשה ברמת אביב. בנוסף, לשיכון עובדים מלאי קרקעות גדול במרכז הארץ, מרביתן קרקעות וותיקות.

בתשעת החודשים הראשונים של 2006 הסתכמו הכנסות שיכון עובדים בכ-764 מיליון שקל והרווח הסתכם בכ-164 מיליון שקל. בשנת 2005 הסתכמו הכנסות החברה בכ-1.08 מיליארד שקל והרווח בכ-155 מיליון שקל.

ככל הנראה, הסיבה להנפקה הצפויה של שיכון ובינוי ולהנפקה המתוכננת של חברת אשדר, היא אימוץ התקנה הבינלאומית בחשבונאות (IFRS), שצפוי להתרחש בדו"חות הכספיים של חברות הנדל"ן להשקעה.

על פי התקינה הבינלאומית, שווי הקרקעות שבבעלות החברות יירשם לפי שווי השוק שלהן, בהתאם למחיר שהיה נקבע בין קונה מרצון למוכר מרצון ושאינו מושפע מתנאים מיוחדים. במקרים רבים ייערכו לנכסים הערכות שווי עדכניות. זאת בשונה מהמקובל היום, כששווי הקרקע נקבע לפי מחיר הרכישה (מחיר עלות) תוך ביצוע התאמות. משמעות הדבר שהשווי המעודכן יהיה במקרים רבים גבוה באופן משמעותי מהשווי של הנכסים בספרי החברה, וכך יוצף השווי של החברה. דובר חברת שיכון עובדים מסר, כי הנושא עדיין לא עלה לדיון במוסדות המתאימים בחברה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully