וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חברות הכבלים דורשות התחייבות לגבי מועד המיזוג המלא

הארץ

24.8.2001 / 8:54

מתנגדות להתניית המיזוג במצב חברת הלוויין

מאת הדר חורש

חברות הכבלים מסכימות למיזוג בשני שלבים, שלפיו יקבלו אישור למיזוג התשתית, כשמיזוג התוכן יידחה עד לאחר שיתברר מעמדה של חברת הלוויין. חברות הכבלים דורשות מהממונה על ההגבלים העסקיים, דרור שטרום, התחייבות לגבי לוח הזמנים. כמו כן הן דוחות את ההצעה להתנות את ההיתר למיזוג מלא באיזון תפעולי של חברת הלוויין.

בישיבה שהתקיימה שלשום בצהריים הציג שטרום לנציגי חברות הכבלים את הצעת המיזוג בשלבים, ולפיה הן יקבלו אישור למיזוג התשתית שלהן, אבל לא יקבלו בינתיים אישור למיזוג התוכן, עד להתבהרות מצבה של חברת הלוויין יס.

שטרום אמר כי הוא חושש ממצב שבו חברת הלוויין תיסגר, וחברת הכבלים המאוחדת תיהפך לספק היחיד של שירותי טלוויזיה בלוויין. חברת הלוויין שרויה עדיין בהפסדים תפעוליים ונסמכת על הזרמות הון של בעלי מניותיה.

על פי ההערכות, צפויה חברת הלוויין להגיע לאיזון תפעולי ב-2002, כשמספר מנוייה יגיע ל-360 אלף. שטרום אמר כי בנוסף לדו"חות הכספיים ומספר המנויים החדשים, הוא מתכוון לבחון את עמדות בעלי המניות של חברת הלוויין ויציבות השליטה בה. לפי ההצעה, אמורות חברות הכבלים להתחיל ולבצע השקעות מתואמות בהקמת רשת תקשורת שתתחרה ברשת של בזק , בהנחה שהמיזוג ייצא לפועל ב-2002.

חברות הכבלים יוצגו בדיון על ידי סגן נשיא דיסקונט השקעות , בני אינהורן, סגן יו"ר מתב ודנקנר השקעות, משה גביש, ובתו של אליעזר פישמן, ענת מני-פז. נציגי חברות הכבלים אמרו לממונה על ההגבלים ולשר התקשורת, ראובן ריבלין, כי הן לא יוכלו להתחיל בהקמת רשת התקשורת, אם לא יקבלו התחייבות מפורשת מהשניים לגבי המועד שבו יאושר המיזוג המלא ביניהן.

שטרום אמר כי לא יוכל להתחייב לגבי מועד מתן האישור, והוא אינו מתכוון לגרום למצב שבו תוקם חברת כבלים מאוחדת בעוד שחברת הלוויין קורסת; "לא אאפשר הקמת מונופול בתחום הטלוויזיה רק כדי לאפשר תחרות בתחום התקשורת", אמר.

אינהורן אמר, כי להערכתו חברת הלוויין לא תגיע לאיזון גם אם תצליח לגייס 500 אלף מנויים; "לא נוכל להשקיע בהקמת רשת תקשורת אם לא נדע מתי נוכל להשלים מיזוג מלא", אמר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully