וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חשב: משרתים במילואים מקבלים תמורה הנמוכה עד 30% משכרם

הארץ

24.8.2001 / 9:22

גם המעביד נפגע, שכן הביטוח הלאומי אינו מפצה אותו עבור הפרשות ותנאים סוציאליים ששילם לעובד

מאת חיים ביאור

חיילי מילואים שכירים ועצמאים ניזוקים כלכלית באופן ניכר משירות המילואים; גם המעביד נפגע, שכן הביטוח הלאומי אינו מפצה אותו עבור הפרשות ותנאים סוציאליים ששילם לעובד - כך עולה מבדיקה שערכה חברת חשב מערכות מידע.

על פי הבדיקה, הביטוח הלאומי משלם לעובד שכיר שיצא במצטבר ל-30 ימי מילואים בשנה כ-2,600 שקל פחות בממוצע משכרו הרגיל, אם הוא עובד בעבודתו האזרחית 5 ימים בשבוע - הפסד של 30%.

אם חייל המילואים עובד 6 ימים בשבוע, הוא מקבל כ-1,370 שקל פחות משכרו - הפסד של 20%.

על פי חשב, נזקי המעביד נגרמים עקב הפרשת כספים לתנאים סוציאליים של העובד מבלי שיקבל עליהם תמורה: אין מי שיפצה את המעביד על היעדרותו של העובד במפעל, בעוד שהמעביד מחויב להפריש את ההפרשות הרגילות.

מדובר בהפרשות הבאות: זכויות פנסיה וקרן פיצויים (14.33% מהשכר), דמי ביטוח לאומי ומס בריאות (4.93% ו-1.926% מהשכר בהתאמה), קרן השתלמות (7.5%), חופשה (5%) - סה"כ 32% מהשכר. להערכת חשב, בהנחה כי העובד משתכר שכר ממוצע במשק (6,964 שקל), הרי שבצאתו ל-30 ימי מילואים מפסיד המעביד 1,400 שקל.

חשב הוסיפה כי התחשיב אינו מביא בחשבון תנאים נוספים היכולים לפגוע כלכלית בעובד, כגון פגיעה בעסק, במיוחד לעובד עצמאי אך גם לעובד שכיר, המתבטאת בהפסד לקוחות וכן בביטול או דחיית פרויקטים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully