וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לוסנט הודיעה כי תשקיע בתחום בו פועלת כרומטיס

הארץ

24.8.2001 / 10:12

עם זאת, החברה עשויה לבצע מחיקה בגין ירידת הערך של השקעתה בחברה הישראלית

מאת סופי שולמן

בניגוד להערכות שלפיהן ענקית ציוד התקשורת לוסנט עומדת להודיע על סגירת כרומטיס הישראלית, החברה הודיעה אתמול כי תשקיע משאבים ניכרים בתחום האופטי; לוסנט הדגישה כי תמקד את מאמציה בציוד תקשורת המבוסס על סיבים אופטיים ומיועד לשוק המטרו - חיבור לקוחות לרשתות תקשורת רחבות פס במייל האחרון, התחום שבו פועלת כרומטיס, שנרכשה במניות על ידי לוסנט לפני 14 חודשים תמורת 4.5 מיליארד דולר.

במקביל הודיעה לוסנט כי היא מעריכה שתידרש למחוק בדו"חותיה 9.7 מיליארד דולר ברבעון הרביעי, וכי ככל הנראה המחיקה תביא בחשבון גם את ירידת הערך של השקעתה בכרומטיס. נראה כי ירידת הערך של החברה הישראלית נובעת מהעיכוב בהשקת המוצר שלה, שכן לפי הערכות של מקורבים לחברה, המוצר אינו פועל בשלב זה, ולקוחות מחזירים אותו ללוסנט להמשך הפיתוח. נראה כי זו אחת הסיבות להמשך הזרמת ההשקעות לכרומטיס.

כרומטיס הוקמה ב-97' על ידי רפי גדרון ואורני פטרושקה ומעסיקה 130 עובדים. לפני חודש החברה פיטרה 20 עובדים על רקע קשיים שאליהם נקלעה. באותו מועד העריכו יזמי כרומטיס כי החברה עלולה לעבור גל פיטורים נוסף.

הודעתה של לוסנט נמסרה אמש במסגרת שיחה של הנהלת החברה עם אנליסטים.

בשיחה נאמר שהחברה תפטר 17 אלף עובדים, ושהיא מעריכה כי תחזור לרווחיות במשך 2002.

לנוכח העובדה שלוסנט נמצאת כיום בקשיים ושברבעונים האחרונים היא דיווחה על הפסדים גבוהים, ההודעה שפורסמה אתמול היתה מעודדת.

עוד העריכה החברה, כי לאחר השלמת הפיטורים והארגון מחדש, תחל צמיחה שנתית של 10%-12% ב-2003.

מניית לוסנט נסחרה אמש במחזור גבוה בבורסה בארצות הברית, וסיימה את המסחר בירידה מזערית.

מירי ריילי מוסיפה: חברת לוסנט מנהלת כרגע משא ומתן עם אנאביס, חטיבת התמסורת והקרוס-קונקט של אי.סי.איי, להשכרת משרדיה של כרומטיס בשטח של 10,000 מ"ר באזור התעשייה קרית מטלון שבפתח תקווה.

על לוסנט להשלים את ביצוע העסקות בחודשיים הקרובים, וזאת כדי שהחברות השוכרות יישאו בתשלום השכירות של 15 דולר למ"ר לחודש.

בסך הכל 150 אלף דולר לחודש. במידה שלא יימצא שוכר משנה לכל השטח, החברה תמשיך להחזיק ב-5,000 מ"ר מהשטח לשימוש חברת כרומטיס.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully