וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אורקל תרכוש את היפריון ב-3.3 מיליארד דולר

IDG

1.3.2007 / 16:06

מדובר בצעד אגרסיווי לכיוון לקוחותיה המסורתיים של SAP. לעסקה קדמו רכישות ספקי התוכנה PeopleSoft ו-Siebel

אורקל הודיעה כי תרכוש את חברת היפריון (Hyperion Solutions Corp), ספקית תוכנה בתחום המודיעין העסקי, עבור 3.3 מיליארד דולר במזומן. שתי החברות מקוות להשלים את תהליך הרכישה עד חודש אפריל. אורקל הסכימה לשלם 52 דולר עבור כל מניית היפריון, מחיר המשקף פרמיה של 21% על מחירה בשוק, נכון ליום רביעי.

אורקל מסרה שהיא עתידה לשלב את התוכנה של היפריון עם הכלים שלה בתחום הניתוח והמודיעין העסקי, זאת על מנת להציע ללקוחות קשת רחבה של יכולות לניהול וניתוח מידע, יכולות שיסייעו בתכנון ותקצוב של תהליכים תפעוליים והחלטות עסקיות.

לעסקה קדמה שורה ארוכה של רכישות, האחרונות שבהן היו רכישת ספקי התוכנה PeopleSoft ו-Siebel. מטרת הרכישות היא להרחיב את סל המוצרים אותם יכולה אורקל להציע בתחום מסדי הנתונים, אפליקציות ותוכנות ביניים (middleware), זאת על ידי הוספה של שורת מוצרים בתחום המודיעין העסקי. מוצרים אלה משמשים חברות לאיסוף וניתוח של מידע בנוגע לשוק בו הן פועלות כבסיס לקבלת החלטות עסקיות.

האסטרטגיה: "לגנוב" לקוחות מ-SAP

העסקה הצפויה מתיישבת היטב עם האסטרטגיה של אורקל להגדיל את הכנסותיה ואת בסיס הלקוחות שלה על ידי רכישות ענק (החברה ביצעה בסה"כ 27 רכישות מאז תחילת 2005). בד בבד, היא מציגה אתגר לא פשוט של שילובה של חברה גדולה נוספת לתוך עסק אשר עדיין עסוק בספיגה ועיכול של המוצרים והעובדים של PeopleSoft, כמו גם חברות נוספות אותן רכשה לאחרונה אורקל.

נראה שחלק מהתמריץ של אורקל לביצוע העסקה נובע מהרצון "לגנוב" לקוחות ממתחרתה העיקרית בתחום האפליקציות, חברת SAP. לדבריו של נשיא אורקל, צ'ארלס פיליפס, רבים מלקוחותיה של SAP משתמשים כיום בתוכנה של היפריון, והרכישה האחרונה תקרב אותם דווקא לחיקה של אורקל.

על פי מידע המופיע באתר האינטרנט שלה, להיפריון יש כיום כ-12 אלף לקוחות שמשתמשים בתוכנה שלה, והיא מעסיקה כ-2,500 עובדים הפזורים ביותר מ-20 מדינות. היא דיווחה של הכנסות של מעל 765 מיליון דולר בשנת הכספים שנסתיימה בסוף יוני 2006.

בעבר, בכירים באורקל דנו לא אחת בצורך לשפר את האפשרויות המוצעות במסגרת מסדי הנתונים של החברה בתחום המודיעין העסקי. רכישת היפריון עשויה לתת לחברה יתרון משמעותי בתחום זה על פני מתחרתה העיקרית בשוק, חברת IBM.

כיום היפריון היא דווקא אחת השותפות של IBM בתחום המודיעין העסקי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully